Filmas, kurį žiūrėjau: Animatrix

The Animatrix

Aš esu fantastikos mėgėjas ir tokia frančizė, kaip Matrica man negali nepatikti. O… Bet… Tačiau… Tiesą sakant pirma dalis tikrai paliko nemenką įspūdį, antroji visai neįsiminė, o trečiojoje įsiminė tik žūtbūtinis mūšis dėl miesto. Pradėdamas žiūrėti Animatrix – daug nesitikėjau, nes nemaniau, kad šią istoriją galima labiau išplėtoti. Pasirodo klydau…

Animatrix – tai 9 atskirų, po 10 min trunkančių ir tarpusavyje nesusijusių dalių rinkinys, kurį tūrėtumėte žiūrėti peržiūrėję originaliąsias trilogijos dalis. Tačiau, jei visgi šių filmų ir nematėt (!) – tai nedidelė problema, nes ko gero nesuprasit tik pirmosios filmo dalies. Šis rinkinys ne tik, kad puikiai papildo Matricą, bet ir išlaiko visą jos ideologiją ir paaiškina keletą dalykėlių, kurie filmuose nebuvo atvaizduoti.

Kiekvieną dalį kūrė visiškai skirtingos žmonių komandos, todėl dalių piešimas ir stilistikos visiškai skiriasi nuo prieš tai buvusių dalių. Bendrai prie visų dalių dirbot tik du žmonės – tikrieji Matricos prodiuseriai!!!

Taigi, apie kiekvieną dalį atskirai:

 

The Final Flight of the Osiris

animatrix_big.jpg1057423259

Neįtikėtinai geros grafikos filmukas, sukurtas 2003! Tokiu laiku nedaugelis išvis galėjo pasiekti tokią kokybę, kuri dar ir dabar žiūrisi puikiai.

Istorija paprasta:

Osiris (kosminio laivo pavadinimas) įgula atranda sentinelų (robotų) armiją besiruošiančią užpulti Zion`ą (slaptą paskutinįjį žmonijos miestą). Kaip supratot – veiksmo laikas atitinka trečiosios Matricos dalies laiką. Taigi kol vienas iš komandos narių Matricoje skuba pranešti Zion`ui apie gręsiantį pavojų, kiti komandos nariai desperatiškai bando išlošti laiko, kovojant su neapsakomu skaičiumi robotų, kurių visų įveikti – tiesiog neįmanoma…

Muzika išlaikyta grynai filmų stiliaus ir net suabejojau, kad naudojami tie patys soundtrack`ai (?).

Taigi vertinu geru 9. (Animacija, kuri mažai skiriasi nuo originalių filmų!!!)

 

Second Renaissance I ir II

ma-anime2

Dviejų dalių filmukas, nupasakojantis visą priešistorę. Kaip žmogus sukūrė tobulą dirbtinį intelektą, kuris yra toks pat protingas, kaip žmogus; kaip robotai siekė įgauti daugiau teisių ir gyventi taikiai; kaip žmogus pats išprovokavo konfliktus; kaip kilo karas tarp žmonių ir robotų, kurį žmonės pralaimėjo; ir apie tai, kaip pateko į vergiją, matytą kino filme.

Tikrai vertingas filmukas net ir tiem, kurie nėra dideli istorijos fanai. Smagu žiūrėti į žmogaus nepilnaprotiškumą ir prie ko tai privedė. Viliuosi, kad tikroji žmonijos istorija nepasisuk šia linkme (visgi, kad robotai nepridarys žalos žmogui – tikėtis ko gero beviltiška).

Piešimas kokybiškas, gan klasikinis anime style`as ir visai mielai žiūrisi. Pirmieji robotai atrodo tokie mieli ir geriečiai :)

Švariai ir tvarkingai, viskas ko taip reikia.

Įvertinimas: 9 (tikrai vertas pažiūrėti plačiajai publikai)

 

Program

program

Vienas iš mūsų herojų tampa išdaviku… Kas? Kodėl?… Niekas neaišku.

Trumputis epizodas, parodantis dviejų veikėjų treniruotę/kovą Matricos pasaulyje. Vėliau suprantame, kad vienas iš herojų visgi yra išdavikas. Daugiau niekas, kaip ir nepaaiškinta.

Grafika nėra bloga, bet šis stilius man asmeniškai nepatiko ir bendrai šią dalį įvertinu silpnai:

6 (jei būtų ilgesnis, nei 10 min – ko gero nė nežiūrėčiau)

 

Detective Story

animatrix1_copy0

Pradžioj gan skeptiškai pažiūrėjau į šią dalį, nes detektyvo stilistika tikrai nelimpa su Matrica. O ir pirmieji detektyvo pamąstymai atrodė gan kvailoki (suprask, bando vaidint protingą, nieko protingo taip ir nepasakydamas). Na bet vėliau rezultatas pagerėjo. Visai patiko toks old-school`inis detektyvas įterptas į šiuolaikinius laikus. Priminė Will`o Smith`o vaidinamą personažą iš filmo “I Robot”.

Istorija:

Detektyvas vardu Ash`as nusamdomas neaiškios kompanijos, kad pagautų įgudusią hakerę vardu Trinity (manau viskas čia ir aišku :) ) Detektyvas iškart aptinka, kad iki tol ją surasti bandžiusiems detektyvams baigdavosi liūdnai…

Piešimas juodai baltas, stengtasi išlaikyti tą detektyvinių komiksų stilių, na ir galiu pasakyti visai išėjo. Tik ko gero mergina buvo per daug kieta ir nemoteriška, kaip tūrėtų būti tokiose istorijose.

8

 

Beyond

Beyond___Animatrix_by_skycrash

Toliausiai nuo Matricos nutolstanti dalis, parodanti kaip sistemos klaidos įtakoja paprastų žmonių gyvenimus. Nors nieko ypatingo ir nevyksta, bet parodomas fenomenas man visai patiko. Įsivaizduoju, kaip nerealu būtų pačiam tai patirti…

Siužetas:

Ieškodama savo paklydusio gyvūnėlio, jauna mergina patenka į apleistąjį namą, kur aptinka vaikus žaidžiančius su… Nepaaiškinamu reiškiniu…

Piešimas niekuo ypatingas. Ne iš tų stiliaus, kur man patinka (priminė man dailės mokyklą – neklauskit kodėl), na bet žiūrėti netrukdė (nusijuokiau dėl storo katino – nešė į mano šunį :) ). Siužete bandyta sukurti šiokį tokį šiurpuliuko efektą ir negaliu teigti, kad jis buvo vykęs… Į siaubo filmus tikrai nepretenduoja. Nors įdėja su baisiu šunimi, dieną – visai patiko.

Overall – 8

 

Matriculated

animatrix_matriculated

Grupė mokslininkų grobia robotus ir perkėlę juos į alternatyvų pasaulį – perauklėja. Grįžus į realybę, šie robotai nebepuola žmonių ir net juos gina…

Man asmeniškai labiausiai nepatikusi dalis, kurią žiūrint pagalvojau, kad kūrėjai matyt buvo kažko užvartoję. Žiūrėjau į tuos spalvotus, kaleidoskopinius raibulius ir vis kažkur bėgiojančius veikėjus ir bandžiau prisiminti ar nebuvo kamputyje kur nors parašyta “Rekomenduojama žiūrėti apsipūtus”.

4

 

World Record

1973

Istorija apie sportininką, kuris svajojo pasižymėti istorijoje su rekordu, kurio niekam niekad nepavyktų pagerinti. Istorija parodanti begalinę sportininko ambiciją ir užsispyrimą ir net per tas 10 minutėlių – sugeba įkvėpti ryžto. Liuks!

Dar vienas komiksinio stiliaus piešimas. Tik šį kartą man mažiau priimtinas.

Teik to – 8 (ryžto man kaip tik kiek trūko :))

 

Kid’s Story

animatrix-18

Na ir paskutinioji, bet TIKRAI neblogiausia dalis. Rinkinio pabaigoje nesitikėjau tokio saldainiuko. Būtent šis filmukas privertė dar kelias minutes paspoksoti į ekraną jau užsibaigus visam rinkiniui. Dievinu, tiesiog dievinu tokį ranka pieštą animuotą vaizdą (geras to pavyzdys – Breaking The Habit klipas), jis ne tik, kad atrodo labai labai gerai, bei gražiai – bet net ir labai realistiškai. Nežinau, kaip vadinasi šis piešimo stilius, bet jei kas dar žinot tokio stiliaus piešimo filmukų – būtinai rašykit į komentarus.

Na gerai, grįžkim prie istorijos:

Ogi viskas labai paprasta – į apmastymus įklimpęs skateboarder`is, kuris svarsto ar šis pasaulis yra tikras. Neužilgo jam atsakymą parašo pats Neo…

Įvertinimas:

10!!! Mažiau nė negali būti.

 

Conclusion`as (išvados – aut. pastaba neanglistam):

Išties gera kompiliacija, kokios jau senokai nemačiau. Buvo gera sugrįžti į Matricos ideologijas nežiūrint pačio filmo.

Taigi rinkinuką vertinu, kaip must see visiems, kam Matrica nepasirodė Š. Patikėkit šis rinkinukas ne tik, kad išlaiko filmo atmosferą, bet ir perkelią ją į visai kitokius matmenis, taip smarkiai papildant Matricos pasaulėžiūrą.

Na o kas taip ir nebuvo sužavėti legendine trilogija – tai bent pasižiūrėkit Second Renaissance, kaip priešistorę, nes manau jos istorija verta didžiausio dėmesio, na arba Kid`s Story dėl legendinio piešimo. Rekomenduoju, kaip senai nerekomendavau!

 

Bendras visų dalių įvertinimas:

Kol kas dar nei vienas anime mano archyve nėra gavęs 10-tuko įvertinimo.

Šis gauna 9.2 :)

 

Media (must see!!!):

4 komentarai
 • Vidmantas
  Parašyta: 12:24h, liepos 28 Atsakyti

  Manau visos dalys labai geros ir užima tiksliai reikalingą vietą šiame, sakykim, rinkinyje. O tie, kurie nepatiko tai galbūt neįsigilinai, nes man atvirkščiai labai „pramušė“ :-)

  • re`animated
   Parašyta: 20:07h, liepos 29 Atsakyti

   Na ne tai, kad neįsigilinau – tiesiog nesužavėjo ir tiek. Overall – labai, net labai geras darbas

 • Edgaras
  Parašyta: 12:41h, rugpjūčio 06 Atsakyti

  Anime tikrai neblogas. Manau tau tikrai būtų smagu padiskutuot su mano draugu, kuris per diena peržiūri 1-2 anime sezonus… :)

 • re`animated
  Parašyta: 13:29h, rugpjūčio 06 Atsakyti

  @Edgaras: Na tai galėtum supažindinti. Nea, aš tai dar nesu toks manjakas ir sezoną žiūriu gerą savaitėlę ar net dvi :) Tiesiog manau, kad žiūrint daugiau nei po 2-3 serijas į dieną, dingsta dalis įdomumo, intrigos

Komentuoti