Filmas, kurį žiūrėjau: Angels and Demons

angels_demons01

Dar prieš žiūrint filmą, jau žinojau apytikslį turinį, bei girdėjau kalbas apie dvejopą požiūrį: neskaitę knygos, teigė, kad filmas išties geras, o vat kas visgi permetė akimis originalą – filmu visiškai nusivylę. Kadangi pats knygos net regėjęs nesu, o ir šiaip esu nemažas Tom`o Hangs`o mėgėjas, tai filmo praleisti pro akis tikrai nesinorėjo.

Siužetas:

Filmas yra “Da Vinčio kodo” priešistorė, kurioje mūsų jau pažystamas simbologas Robert`as Langdon`as turi išaiškinti slaptos „Iliuminati“ organizacijos (kuri pasitelkusi iš garsiosios CENR laboratorijos pavogtą supermedžiagą ketina susprogdinti Vatikaną) planus ir išgelbėti Vatikaną. Tam, kad tai atliktų, profesorius, pasitelkia istorijos žinias, slaptųjų archyvų medžiagą ir įžvalgius pagalbininkus, ir po truputis įmina prieš kelis šimtus metų mokslininkų paliktas mįsles. O kad būtų dar smagiau, visam šitam turima labai mažai laiko.

 

Nuomonė:

angels-and-demons-4-1280  Nors pradėjęs žiūrėti filmą, tikėjausi daug ilgų pokalbių apie Dievą ir religiją, arba nuobodokų scenų, kai herojai vis bando įminti mįsles ir jiem tai neįtikėtinai gerai sekasi. Bet turiu pasakyti, buvau gana maloniai nustebintas. Taip tokie pokalbiai niekur nedingo, tačiau visus juos vainikavo tokia galybė veiksmo, kad filmui išties galima lipdyti etiketę: veiksmo filmas. Tiesą sakant tokio nenutrūkstamo bėgimo, sprogimų, šaudymosi ir netgi kraupių vaizdų mišinio nesitikėjau.

angels_demons_image

Filme buvo keletą vietų, kurias galima pavadinti šabloninėmis: elektros dingimai pačiu nereikalingiausiu momentu, arba, kaip visad paskutinę akimirką skubantys herojai, kurie būtinai suspėja. Tačiau tai ko gero filmas, kurio pabaigą labiausiai prašoviau per pastaruosius metus. Visi tie žmonės, kuriuos įtarinėjai pusė filmo pasirodo esantys nekalti… O tarp kaltųjų atsiranda tie žmonės, kurių net nebūtum įtaręs. Būtent tokie momentai, kurių filme visgi ne viena ir „priklijuoja“ žiūrovą prie kėdės dviem su puse valandos.

2009_angels_and_demons_007

Filmą vertą žiūrėti vien net dėl nuostabios muzikos, ar gražių vaizdų. Nesvarbu, kad filmas nėra filmuotas pačiose koplyčiose, bet jei net Vatikano kritikai pagyrė filme kruopščiai atkurtus architektūros paminklų, tokių kaip Šv.Petro bazilika ir Siksto koplyčia, interjerus, reiškia jie tikrai verti dėmesio.

 

Taigi šį kartą gavosi visai neprastas detektyvas, užkabinantis religijos ir mokslo santykius, bei padarantis visai neprastas išvadas.

 

Įvertinimas:

7.9 – bent jau neskaičiusiems knygos, tai verta pažiūrėti.

 

Video:

4 komentarai
 • lfx
  Parašyta: 20:50h, liepos 04 Atsakyti

  Ha, o jau yra normalus filmas torrentuose, t.y. ne ts ar camripas?

 • reanimated
  Parašyta: 17:46h, liepos 05 Atsakyti

  Aš dv-rip`us težiūriu :) O kino teatre jau senokai bebuvojau :)

 • Ugne
  Parašyta: 15:27h, balandžio 06 Atsakyti

  Tavo filmu aprasymus skaitau jau senokai, ir atrandu tarp ju daug geru filmu, arba filmu, kuriuos jau esu macius, bet mielai perziureciau dar karta. Angels and demons man patiko visu pirma del geru Italijos vaizdu, nuostabios architekturos, nustebau, kad dauguma ju atkurti kompiuteriu ;) Ir siaip siuzetas neblogas, tik knyga geresne. Vertinciau 8/10 :)

  • re`animated
   Parašyta: 16:21h, balandžio 06 Atsakyti

   Na dėkui už tokį įvertinimą :j
   Manau, kad knygas geresnė už filmą būna kokiais 99% atvejų, arba tiesiog neteko susidurti su tokia situacija :)

Komentuoti