Filmas, kurį žiūrėjau – Ali

aph_6

Paskutiniu metu pritrūko įkvėpimo rašyt kažkokius didesnius, rimtesnius straipsnius ar apžvalgas. Bet tas laikas eina ir praeina ir vėl atrodo turi 100 dalykų apie kuriuos galėtum/norėtum parašyt.

Taigi visai neseniai aptūrėjom Indiją, o dabar užsinorėjau dar ko nors. Taip ekrane pamačiau šiek tiek Afrikos, bei gan nemažai Japonijos. Apie kiekvieną atskirai.

Afrika kartu su kino filmu – Ali.

Prisipažinsiu. Žinojau, kad filmas geras, bet jo nemačiau. Nuo pat 2001, kada jis pasirodė, prireikė praeiti net 8 metam, kol ėmiau ir susigundžiau pasižiūrėti. Ir tikrai nesigailiu. Prieš žiūrėdamas tikėjausi eilinio Rockio tipo filmo apie boksą, bet Will`as Smith`as aktorių sąraše sufleruodavo, kad šis filmas tūrėtų būti kitoks. Taip ir nutiko. Filme nėra pabrėžiamos kovos ringe. Net mažai rodomas pasiruošimas jom. Ali stebino pasaulį įspūdingomis pergalėmis, tačiau ne mažiau audringas buvo ir jo asmeninis gyvenimas, veikiamas paties boksininko religinių įsitikinimų bei nuolatinio spaudimo išlikti geriausiu.

Kadangi filmas yra biografinis jame vaizduojama tikra Ali istorija. O kokia gi ji?

 

Muhammad Ali

 

Muhammad Ali (tikrasis vardas Cassius Clay) gimė 1942 sausio 17 d. Luisvilyje, Kentukio valstijoje, JAV. Boksą ėmė treniruotis nuo 12 metų. Pradžia buvo tokia, kad dvylikamečiui Ali piktadarys pavogė dviratį ir jis dėl šio įvykio pasiskundė policininkui bei bokso treneriui Džo Martinui (Joe Martin), kuris patarė berniukui mokintis moksuotis.

1960 m. Romos Olimpinėse žaidynėse Ali iškovojo aukso medalį pussunkio svorio kategorijoje. Po olimpinės pergalės grįžusio iš žaidynių sportininko tautiečiai nepalaikė. Padavėjos atsisakė aptarnauti restorane, nes tik baltieji turi tokias privilegijas, po kilusių muštynių su baltaodžiu, nesitverdamas pykčiu dėl diskriminacijos, Muhametas aukso medalį išmetė į Ohajo upę (šiek tiek primena Mamontovą, ar nea? :) )

1960-1963 m. jaunasis boksininkas pasiekė rekordą 19 kovų (iš jų 15 nokautų), 0 pralaimėjimų. Garsėjo savo netradiciniu kovos stiliumi, ryžtingumu ir pasitikėjimu savimi. Nuspėdavo kelintam raunde nokautuos priešininką ir vis kartodavo frazę: „Aš stipriausias“.

1962 m. atsisakė tikrojo vardo – Kasijus Klėjus (Cassius Clay), įstojo į „Juodųjų musulmonų“ sektą ir pasivadino Muhamedu Ali.
Už atsisakymą kariauti kariuomenėje Vietname 1967 m. Muhamedui Ali atimtas pasaulio čempiono titulas ir paskirta bausmė – 5 metai kalėjimo. Po 3 metų pateikus daugybę apeliacijų iš kalėjimo paleistas ir 1970 m. grįžo į ringą.

muhammed_ali
1971m. čempionu netapo, nes pralaimėjo Džo Fraizeriui.
Čempiono titulą susigrąžino 1974 m. nugalėjęs Džordžą Formeną (George Foreman) sunkiasvorių čempionate. Po varžybų „Ring“ žurnale paskelbtas metų kovotoju. 1974m. susitiko kovoje su Fraizeriu, kurį nokautavo 14 raunde. Savo titulą sėkmingai apgynė iki 1978 m. 1978m. kovą pralaimėjo Leonui Spinksui, kuris dalyvavo tik 8 profesionalioje kovoje. Tačiau atsakomajame susitikime Spinksas buvo nugalėtas ir Ali paskelbtas čempionu.

1979 m. birželio 27d. Ali oficialiai paskelbė, kad pasitraukia iš bokso arenos. Tačiau po metų, 1980 m. spalio 2 d. dar kartą pasirodė ringe, bet pralaimėjo Lariui Holmsui. Nepaisant pralaimėjimo Holmsui ir nekokios sveikatos, Muhametas Ali 1981 spalio 11 d. dar kartą pasirodė arenoje ir vėl pralaimėjo 12 metų jaunesniam boksininkui Trevorui Berbikui. Nuo to laiko Muhametas Ali paliko boksą. Jo karjeroje: 56 laimėtos kovos, (iš jų 37 nokautai) ir 5 pralaimėjimai (iš jų 1 nokautas).

 
1982m. Muhamedui Ali medikai nustatė vegetacinę nervų sistemos susirgimą – Parkinsono ligą (manoma, jog tai dėl bokso). Nepaisant to, pasaulyje yra milijonai Ali fanų.
1985m. pakviestas vesti derybas dėl pagrobtų amerikiečių Libane.

1996m. Atlantoje vykusiose vasaros paraolimpinėse žaidynėse suteikta garbė uždegti Olimpinę ugnį. Per šias olimpines žaidynes jam buvo įteiktas olimpinis aukso medalis už tą pirmąjį, kurį čempionas įmetė į Ohajo upę.

 

Būtent visa tai ir parodoma pačiame filme. Jei visgi nesate matę šio filmo, tikrai rekomenduoju. Jei ir esate matę, tai dėl nuostabių Afrikos vaizdelių verta pasižiūrėti dar kartelį.

P.s. track`as filmo pabaigoje tiesiog pakeri…

 

Oficialus Ali puslapis:

www.ali.com

 

Vertinimas:

Gardus 5/5 (negaila nė minutės praleistos prie filmo)

 

Video:

 

Ketinantiems žiūrėti filmą, šitą žiūrėti draudžiama :)

 

Komentarų nėra

Komentuoti