Filmas, kurį katik žiūrėjau – “Wonderful Days”

coveren5

Paskutiniu metu po ranka pasitaiko išties geri filmai. Nors žiūriu išties nemažai anime stiliaus filmų, bet tikrai negaliu pasakyti, kad jie visi man patinka. Esu gana išrankus ir patinka tik konkretus anime stillius. Nepatinka žiūrėti įprastus, vaikiškus anime su pajuokavimais ir pan. Mano akyratyje tik mokslinės fantastikos anime. Taip į akiratį pakliuvo “Wonderful Days”, kurį kolkas įvertinu kaip mano mėgiamiausią anime.

titler3

Po vakarykščio “Requiem For A Dream”, gal kiek ir kebloka žiūrėti šitokį filmą, bet tai taip pat nėra labai jau linksmas filmukas. Filmas savo siužetu turi keletas panašumų su “Appleseed”, kurį teko žiūrėti visai neseniai, tačiau “Appleseed” nelabai patiko, o vat šitas pakerėjo.

0708

Wonderful Days (US versija – Sky Blue) – 2003 Pietų Korėjos mokslinės fantastikos animacinis. Filme naudojame apdoroti kompiuteriu pieštiniai vaizdai. Aplinkos padarytos tiesiog nepriekaištingai ir tokias pamatyti jau senokai norėjosi (prilygsta Final Fantasy: Advent Children), o vat žmonės palikti paprasto piešimo. Vienas kadras mane privertė sutrikti, nes taip ir nesupratau ar tai buvo nupiešta, ar nufilmuota – tai mėlyni lietaus lašeliai. Video, kurį pridėsiu po straipsnio šis kadras bus, bet jis tikrai blogos kokybės, tad jokio įspūdžio nesuteikia, o vat aš kai žiūrėjau dvd kokybės filmą, tai tikrai sudvejojau ar tai buvo nupiešta…

wonderful-days-splash

Pasakojimas apie ateities pasaulį, kuriame civilizaciją sunaikino karai ir užterštumas, o išgyvenę pastatė paskutinį miestą Ekobaną, kurio energijos šaltinis – teršalai. Tai privilegijuotųjų miestas į katrą gali patekti ne kiekvienas. Tad žinoma yra atstumtųjų, kurie gyvena skurdžiai ir siekia sunaikinti miestą ir atgauti savo planetos grožį, kurį pasiglemžė miestas (dangus visada apsniaukęs ir visą laiką lyje toksišku lietumi).

000944_r2uk

Istorija graži ir perteikta tikrai neblogai, nes net ir vaizduojant tolimą ateitį – viskas atrodo natūraliai, žmogiškai. Čia nėra nesužeidžiamų herojų, čia tik paprasti žmonės, kurie lygiai taip pat pavargsta, nusikamuoja, siekia tikslų ir pan. Vat šito kiek pritrūko Apleeseed. Labai patiko paskutinė kovos scena, kuri neatrodė bereikalinga, niekam tikus ar pan, tikriausiai viena gražiausių, bei protingiausių kovos scenų iš visų matytų anime žanre. O vat motociklai. Ech… kaip aš mėgstu japonų sukurtas motociklų koncepcijas. Man dalelę filmo įdomumo sudaro būtent šis aspektas. Filme galima pamatyti kelis modelius ir sukurti jie kaip visada nepriekaištingai.

zplayer 2007-09-19 12-33-14-96

Na filmas turi ir trūkumų ir tikriesiems anime fanams tikriausiai nelabai patinktų, bet aš turiu savo skonį ir šis filmas jį patenkina.

WonderfulDays_11

Sekančiais žiūrėjimo taikiniais nusimato: Animatrix, Ghost In The Shell, bei Spirited Away (nors ir matytas, bet tikrai pasiilgau jo TV ekranuose).

Video:

Komentarų nėra

Komentuoti