Du būdai pasidaryti Mac stiliaus Dock`us

dock-stack

MacOS turintys žmonės gali džiaugtis labai funkcionaliu daiktu – dock`u ekrano apačioje. Tai tikrai ne tik, kad originali, bet ir labai patogi galimybė, nes savo mėgiamas programas galima paleisti viso labo vienu mygtuko paspaudimu.

Kažkada pasėdėjęs prie MacBook`o užsimaniau ir aš tokio dock`o savo kompiuteryje ir atradau dvi savo galimybėmis apylyges programėles: Object Dock, bei Rocket Dock.
Apie kiekvieną plačiau:

Object Dock

objectdock 

Pirmiausia atradau šią programėlę, su kuria ir gyvenu iki pat dabar. Gamintojos svetainėje rasite dvi programos versijas: standartinė, kuri yra visiškai nemokama, bei Plus versiją, kurioje truputi patobulinta vizualinė programos pusė, bei pridėta keletas papildomų galimybių. Tiesa, už tai teks susimokėti 20 $.

Programa pateikia įprastas funkcijas, kaip: ikonėlių padidinimas ant jų užvedus pele, dock`o pozicijos nustatymas, fono parinkimas ir daug panašių niekučių. Turi nemažą kiekį jau paruoštų naudojimui ikonėlių, bet jei visgi kokios pritrūksta, galite atsisiųsti iš interneto.

Pats naudoju standartinę šios programos versiją, kuri budėjimo režimu suvalgo 3 MB, o suauktyvinta – 4 MB operatyviosios atminties.

Atsisiųsti

 

rocket-dock-fan

Rocket Dock

Bei dar viena, ne ką mažiau populiari ir visiškai nemokama alternatyva – Rocket Dock. Turi net daugiau funkcijų už  Object Dock (pvz langų sumažinimas į Dock`ą), bei ne tik, kad atrodo šiek tiek vizualiai gražiau, bet ir palaiko įskiepius, kas reiškia, kad programos galimybes smarkiai galima prasiplėsti. Tai tikrai nemažas pliusas programai, nes galima pasidaryti ko ne visiška MacOS dock`o kopiją.

Nepatiko, kad programoje pateikta mažokai ikonėlių ir tenka pačiam jas susisiūsti. Gerai, bet tiek, kad ikonėlių parsisiuntimo puslapis yra gana patogus.

Tačiau, ši programa turi vieną esminį minusą – neveikia Windows XP ir Vista x64 versijose. Galėsite pasimėgauti tūrėdami tik x86 versijos operacinę sistemą.

Taipogi programa suvalgo 4 MB budėjimo režime, o suaktyvinta gali šoktelti iki 15 MB.

Atsisiųsti

 

Išsirinkti yra iš tikro nelengva. Jei nesigilinate į programų veikimą ir tenorite patogaus, greito programų paleidimo – galite suinstaliuoti bet katrą iš šių programų ir būsite patenkinti.

6 komentarai
 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 19:43h, spalio 07 Atsakyti

  Jeigu jau taip norisi visokių dalykėlių iš Mac OSX tai ar nevertėtų išbandyti pačią Mac OSX? :D

 • re`animated
  Parašyta: 20:41h, spalio 07 Atsakyti

  @Pasišiaušęs: Ne ant Mac kompiuterio labai negražiai veikia. Čia tas pats, kas Windows`us į Mac`ą rašyt… Beto man tik šio dalykėlio ir tesinorėjo iš MacOS :zvengia:

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 20:57h, spalio 07 Atsakyti

  Na čia nuo kompiuterio priklauso kaip veikia… Jeigu pasiseka ir yra beveik visi draiveriai tai viskas veikia labai gražiai :)
  O Windows ant Mac’o taip pat veikia be priekaištų :) Mac OSX net turi tam specialią programą, kad galėtum Windows įsirašyt… :)

 • re`animated
  Parašyta: 21:10h, spalio 07 Atsakyti

  Tik aš nesuprantu kam reikia pirktis MAC`ą, kad tada Windows`us susirašyt. Gi pusė smagumo iškart atsisakai. Palieka tada vos ne eilinis kompas ir tiek

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 21:36h, spalio 07 Atsakyti

  Kodėl „atsisakai“ ? Juk nesakau, kad Mac OSX iš Mac’o reikia ištrinti :)
  Turėjau omeny dviejų OS naudojimą viename kompe (Mac’e).
  Mac OSX – darbui ir laisvalaikiui, o Windows – žaidimams ir programoms, kurių nėra ant MacOSX

 • re`animated
  Parašyta: 21:38h, spalio 07 Atsakyti

  @Pasišiaušęs: Aaa, taip. Tada suprantu. Būtų visai smagu turėti double boot kompiuterį su win7 ir MacOS, bet deja ir taip diske tragiškai trūksta vietos…

Komentuoti