Didelių failų kėlimas į flash`ą

Corsair-8GB-Flash-Voyager-Mini

Tikriausiai teko susidurti su situacija, kai turi tarkim 8 GB flash`ą ir norėtum pasidalinti kokiu nors žaidimu su draugu, bet žaidimo disko atvaizdo tiesiog nepavyksta įkelti į flash`ą. Tad štai į pagalbą ateita Tadaz ir papasakos, kaip reikia viską sutvarkyti, kad jūsų flash`as ne tik veiktų greičiau, bet ir sugebėtų talpinti didelius failus.

Pirmiausia perpėju, kad šitas triukias tinka minimaliai 4 GB atmintinėms. Jei turite mažesnę, jūs ne tai, kad nepaspartinsite savo flashiuko, bet dar ir sulėtinsite jį.

1. Taigi, visų pirma išsikelk visus duomenis, kad flash`as būtų tuščias (na gali šito ir nedaryt, bet tada tikrai prarasi visą flash`e esantį turinį).

 

2. Keliaujat į Start –> Dešiniu pelės klavišu ant MyComputer ir pasirenkate Manage.

manage

 

3. Atsidariusiame lange, kairėje pusėje renkamės kortelę Device Manager, bei atsidariusiame įrenginių lange renkamės Disk Drives. Čia tūrėtum pamatyt savo kietuosius diskus, bei flash`ą. Spaudžiam dešiniu pelės klavišu ant flash`o ir renkamės Properties.

device manager

 

4. Atsidariusiame Properties lange renkamės kortelę Policies, bei pažymime punktą Better perfomance. Išsaugom pakeitimus, paspausdami OK ir uždarydami visus langus.

properties

 

5. Dabar viskas ką jums belieka padaryti, tai suformatuoti atmintuką į NTFS failų sistemą (standartiškai flash`ai būna FAT arba FAT32 sistemose). Tai padarysit labai lengvai. Tiesiog keliaujat į MyComputer, dešiniu pelės klavišu ant flash`o, bei pasirenkate punktą Format. Atsidariusiame lange pakeičiate failų sistemą į NTFS, bei atžymite varnelę nuo Quick Format.

format

6. Viskas nuo šiol jūsų flash`as tūrėtų ne tik greičiau suktis, bet ir sugebėti save talpinti net dešimtimis Gb užimančius pavienius failus, kaip disko atvaizdai.

9 komentarai
 • Karolis
  Parašyta: 16:55h, lapkričio 17 Atsakyti

  Oba super, labai padėjo turiu 16gb flasha i kuri buvo imanoma kelti ne didesnius kaip 4.5gb failus :) o dabar problema išsisprendė + :alus: :alus: :alus:

 • re`animated
  Parašyta: 17:58h, lapkričio 17 Atsakyti

  Pats kažkada kentėjau nuo to, o pasirodo sprendimas toks lengvas ^^

 • nu nzn
  Parašyta: 19:25h, balandžio 11 Atsakyti

  nesamone. Viska sekiau tais nurodymais kol nuejau iki korteles ,,policies,, ja atidariau o ten nebuvo to pasirinkimo better perffomance tik kazkoks ,,optimeze for perfomance,,. Jei zinaot ka daryt parasykit,aciu

 • re`animated
  Parašyta: 19:45h, balandžio 11 Atsakyti

  Aš viską dariau ant Win 7. Pas tavęs matomai kita OS stovi. Na tai ir tinka būtent tas Optimize for perfomance, nes tai yra lygiai tas pats :j

 • Dekingas
  Parašyta: 14:23h, balandžio 19 Atsakyti

  Dekui viskas puikiai veike.

 • boenas
  Parašyta: 05:40h, sausio 03 Atsakyti

  dekui lbj reikejo man to :)

 • paulius
  Parašyta: 23:07h, kovo 18 Atsakyti

  Bandysiu tą patį hdd 500 gb vietos padaryt .. Nieko blogo neatsitiks ? xD

 • frencas
  Parašyta: 19:17h, kovo 12 Atsakyti

  Man nesigavo kol flasho nesuformatavau is FAT i NTFS

 • Lijana
  Parašyta: 11:40h, liepos 08 Atsakyti

  Ačiū… gerai, kad yra genijų ;-)

Komentuoti