Custom ROM įrašymas į Android’inį telefoną

cyanogen-e1291675610862

Šiandien jums papasakosiu, kaip reikia įsirašinėti Android vartotojų bendruomenės kuriamas neoficialias mobiliųjų telefonų modifikuotas sistemas, kitaip žinomas Custom ROM pavadinimu.

Ką duoda modifikacijos įrašymas? Žinoma, kaip ir reikia tikėtis, rašant vartotojų kuriamas sistemas, galima užšokti ant mažesnio stabilumo, įvairių bug‘ų, energijos nutekėjimų ir panašių dalykų. Bet esant pakankamai stipriai bendruomenei, tos klaidos greit aptinkamos ir ištaisomos, tad dažniausiai tai tik laiko klausimas. O ką gauname rizikuodami susirašyti klaidų pilną sistemą? Ogi galimybes, kurių nėra standartinėse tų telefonų sistemose. Pvz visi SE Xperia X10 Mini Pro savininkai žino, kad po Android 2.1 šis modelis daugiau jokių sistemos atnaujinimų taip ir negavo. Dėlto negalima naudotis kai kuriomis naujausiomis programomis, sistema būna mažiau optimizuota, veikia ne taip sparčiai, kaip galėtų, taipogi nėra tokios galimybės kaip wi-fi tethering, kuris leidžia internetą telefone sharinti su kitais įrenginiais, pvz nešiojamaisiais kompiuteriais. Sąrašą galima dar ilginti ir ilginti.

Vienas žymiausių ir labiausiai paplitusių custom rom‘ų yra Cyanogen mod, kuris šiuo metu yra 7-oje versijoje ir tinka kone visiem žymiausiems Android telefonų modeliams. Ir štai nesvarbu kelintos versijos android‘ą turite telefone, su šiuo modu jau db turėsit 2.3.5. Šis Custom ROM’as atnaujinamas labai dažnai ir vos praėjus kelioms savaitėms po naujos android versijos išleidimo, jis jau sukasi būtent ant jos.

Taigi, šio įrašo esmė papasakoti, kaip priversti vieną iš tokių custom rom‘ų suktis būtent jūsų telefone. Viską ką pasakosiu, aš atlikau ant savo X10 Mini Pro, bet iš esmės, ant jūsų telefono aparato viskas turėtų būti identiška.

Į savo aparačiuką aš flashinau MiniProCM7 – V2 custom rom‘ą, kuris yra kurtas naudojant tą patį CyanogenMod‘ą tik pritaikius prie konkrečios Mini Pro architektūros, bei rezoliucijų. Apie šį mod‘ą norėjau papasakoti daug anksčiau, bet neskaitant visų jo pliusų: greitis, stabilumas, procesoriaus galios užkėlimo, bei energijos sąnaudų sumažinimo galimybių jis turėjo vieną esminį minusą – nufunkcionuojanti kamera. Na taip, ji veikė, tačiau tik VGA režimu ir išnaudoti 5Mp niekaip nepavykdavo. Tačiau vos vakar pasirodė atnaujintas variantas, kuriame gabių programerių dėka ši klaida buvo ištaisyta. Visa bendruomenė labai džiaugiasi ir lieka jiems dėkinga.

PresentationSmall

 

Keliaujame prie pačio recepto. Jums reikės:
– Root‘into telefono. Kaip tai padaryti, jau pasakojau.
– CWM recovery programos
-Naujausios 2.1.1.A.0.6 arba 2.1.1.C.0.0 programinės įrangos (firmware). Apie jos atnaujinimą taipogi buvau rašęs.

 

xRecovery įrašymas

Pati sunkiausia dalis prieš pradedant flash‘inti telefonus Custom ROM’ais buvo ClockWorkMode Recovery programos įrašymas. Šią programą naudoja visos populiariausios sistemos ir su ja ROM’o įrašymas tampa juokingai paprastas: įdėjai ROM’o archyvą į kortelę, programoje pasirinkai, kad atnaujinti iš atminties kortelės ir viskas, tu jau su modifikuota sistema.

Sudėtingumas su CWM Recovery įrašymu buvo tai, kad neveikdavo nei vienas mano internete rastas ir išbandytas būdas, pakol suradau šį, kurio esmė yra panašios programos xRecovery įrašymas. Bent jau šis būdas man suveikė be priekaištų, tačiau, jei jums kažkas nesigautų, bandykite ieškoti kitų ClockWorkMod įrašymo būdų googlėje. Vienas iš jų pateiktas čia.

Nepamirškite, kad telefonas turi būti root’intas, bei jame privalo suktis Busybox programa. Jei neturit – keliaujat į market, parsisiunčiat Busybox Installer ir parsisiuntę, paleidžiat ir instaliuojat Busybox savo telefone.

Taigi:

-Pirmiausia parsipučiame panašios paskirties programą  xRecovery installer, bei įmetam ją į SD kortelę
-Tada parsisiunčiame Root Explorer‘į ir jį atidarę keliaujame į katalogą /system
-Spaudžiame Mount r/w
-Grįžtame atgal ir keliaujame į /sdcard ir suinstaliuojame xrecovery_signed.apk
-Išeiname iš Root Explorerio ir meniu susirandame xRecovery Installer, bei spaudžiame Install xRecovery
-Jei visur matote žalius taškelius, reiškia xRecovery suinstaliuota sėkmingai

xrecovery
Kaip naudotis xRecovery:
-Perkraunam telefoną, bei pasirodžius baltam SE logotipui keletą kartų paspaudžiame Back mygtuką ant telefono korpuso
-Navigacija po programos meniu atliekama garso mygtukais, meniu punktas atidaromas Home mygtuko pagalba

 

ClockWorkMod Recovery įrašymas

Taigi, susirašę xRecovery, galime įsirašyti CWM:
-Parsisiunčiame CWM Recovery skirtą X10 Mini, arba X10 Mini Pro (kitų telefonų savininkai susiraskit versiją skirtą konkrečiai jūsų telefonui)
-Parsiūstą archyvą pervadiname į update.zip, bei patalpiname telefono atminties kortelėje
-Perkauname telefoną, bei įeiname į xRecovery programą
-Renkamės Install Custom Zip, bei nurodome patalpinto archyvo vietą kortelėje
-Po sėkmingos instaliacijos grįžtame atgal ir pasirenkame Reboot using xRecovery (pats pirmas pasirinkimas)
-Nuo šiol krovimo metu paspaudus Back mygtuką pateksite ne be į xRecovery, o į ClockWorkMod.

ClockworkMod-Recovery-3

 

Custom ROM įrašymas

-Parsisiunčiam norimą įsirašyti ROM‘ą. Būkit įsitikinę, kad jis tikrai skirtas jūsų telefono modeliui. Pvz mano atveju mini, bei mini pro versijos yra skirtingos ir įsirašius ne tą – paprasčiausiai neveiks.

MiniProCM7 – V2 ROM‘as, skirtas X10 Mini Pro modeliui, bei su veikiančia 5MP kamera.

-Sekantis žingsnis priklauso nuo to, ar jūs esate su senąja MiniCM7 versija ar naudojatės visiškai kitu ROM‘u, pvz standartiniu gamykliniu. Jei jūs naujokas, tai skaitom toliau, jei jau sukatės su MiniCM, tai peršokam žingsniu į priekį.
Taigi, pirmą kartą rašantis MiniCM7 bus ištrinti absoliučiai visi jūsų duomenys iš telefono, tad reikia pasidaryti duomenų kopiją. Tai daroma taip:
-įsirašome Titanium Backup programą ir padarome visų norimu programų atsargines kopijas
-įsirašome Root Explorer programą ir nusikopijuojame /data katalogą į jūsų atminties kortelę.
Primenu, kad abime šiom programom reikalingas rootintas telefonas.
Atlikę tai jūs būsite išsisaugoję visus kontaktus, programas, jų nustatymus, sms ir t.t. Atminties kortelės turinys flashinimo metu nebūna paliečiamas, tad dėl jo galite nesijaudinti.

– Ok, tęsiam procesą. Pervadiname parsisiūstą ROM‘o archyvą į update.zip.
-Custom ROM kūrėjai susidūrė su tam tikromis Google autorinių teisių problemomis, dėlto vartotojų kuriamose sistemose nebūna įrašyta jokių Google standartinių programų, tokių kaip Maps, Market, Talk ir pan. Kad jos būtų, parsisiūskite naujausią paketą iš čia.
-Nusikopijuojame update.zip, bei Google programų archyvus į telefono atminties kortelę
-Užsikuriam CWM recovery
-Jei dar nenaudojote MiniCM7, tai pasirenkame meniu punktą Wipe data/factory reset
-Pasirenkame meniu punktą Apply update from sdcard. Stebėkite visą rašymo eigą, jei viskas praeis sėkmingai – turėtumėte gauti pasveikinimo pranešimą. Custom ROM‘o įrašymas standartiškai trunka apie minutę/dvi. Jei jūsų atveju trunka ilgiau, arba išvis užstrigo, pabandykite iš naujo, arba atsisiųskite ROM‘o archyvą iš naujo. Jei net ir tai nepadeda ir telefonas nuo šiol išvis nebeįsijungia, tai atstatykite gamyklinę programinę įrangą. Kaip tai padaryti, taipogi jau rašiau.
-Kai ROM‘as sėkmingai įrašytas, suflashiname ir Google programas: Install zip from sdcard ir nurodykite atminties kortelėje gulintį archyvą. Apie sėkmingą įrašymą taipogi bus pranešta
-Perkraukite telefoną. Pirmas paleidimas truks ilgiau, nei įprastai (keletas minučių).

Sveikinu!

Kaip visada – jei susidūrėte su kokiomis nors problemomis, klauskite, mielai atsakysiu.

Cyanogen7 review:

 

Kad nezyztumėt, jog rodau Rom’ą ant kito telefono modelio ir dėlto jis sukasi daug stabiliau, štai video, kur viskas plaukia ant Mini Pro, tik versija kiek senesnė (2.3.3)

47 komentarai
 • komentatorius
  Parašyta: 05:50h, rugpjūčio 06 Atsakyti

  Hey, gal siek tiek labai ir ne i tema, bet norejau pasiklausti, ar kamera sutvarkyta tik nuotraukoms ar ir video filmavimui? :)

  Taip pat klausimas dar: ar cia toks ziauriai prastas mikrofonas pas x10 mini pro, ar programiskai vaizdo failo garsas ribotas ant 8khz? Nes vaizdo kokybe (lyginant su pries tai turetu 5800xm) pasakiska, bet garso kokybe tai… Patylesiu svelniai sakant :)

  Jeigu cia kazkas programisko, tai ar su siuo custom romu garso kokybe irasinejamuose video pagereja ar ne? :)

 • re`animated
  Parašyta: 06:22h, rugpjūčio 06 Atsakyti

  Tai filmavimo kokybė buvo sutvarkyta labai greit. Šitam ROM’e tokia, kokia ir būna standartiškai: 640 x 480 su 30fps

  Na o į klausimą su mikrofonu, tai sunkiai teatsakysiu, nes niekad neatkreipiau dėmesio, neužkliuvo jis kažkaip man, buvo pakankamas, kaip su tokio lygio kamera. Galbūt pabandyk naudoti ne stockinę programą o paieškot ką nors market’e, galima ten rast tokių plačiai konfiguruojamų programų.
  Va vienas iš video, kur galima mikrofono kokybę išgirst:
  http://youtu.be/5l1bVYhvsxQ

  Beto realiai greit jau antaujintas Mini Pro pasirodys su 720p filmavimo galimybe. Bus mažiausias HD filmuojantis telefonas :j

 • komentatorius
  Parašyta: 22:28h, rugpjūčio 18 Atsakyti

  Tai va, pagaliau ir aš įsirašiau šį Custom ROM’ą (tiksliau, ne tiksliai šį, bet naujesnę (?) jo versiją.

  Dėl kameros galiu pasakyti tiek – mikrofonas buvo ribojamas programiškai, nes šiame ROM’e jo kokybė ženkliai aukštesnė, ir jau mane tenkinanti. Buvo TIK vargani 8kHz (!!!), o dabar, failo aprašyme rašo, kad 48kHz (kitaip tariant, normali kokybė)

  BET….

  Būtų viskas perfect, bet filmuojant nebėra autofokuso :/ (1.6 versijoje jo irgi nebuvo, jis atsirado 2.1)

  Ech… Na, bet be autofokuso dar dar gyventi galima. Užtat garsas pakankamai geras dabar :)

  Dėkui už pamoką, ji tikrai pagelbėjo (Y)

 • as
  Parašyta: 23:42h, rugsėjo 05 Atsakyti

  perkrovus telefa jis uzstrigo kad daryt?

 • re`animated
  Parašyta: 21:53h, rugsėjo 06 Atsakyti

  Matomai softas įsirašė blogai. Bandyk viską atlikti iš naujo. Jei visvien nepavyks, tada grįžk prie gamyklinio softo.

 • jevgenij
  Parašyta: 13:09h, rugsėjo 17 Atsakyti

  perkraunu telefona, spaudziu atgal ir nieko :((((

 • kampinis
  Parašyta: 19:23h, spalio 02 Atsakyti

  Sveiki. Man padėjo šitas tut’as, bet man neprireikė xrecovery, nes neišėjo ten tas CWM žodžiu viskas gerai, kad gerai baigėsi. Dabar turiu 2.3.3 android versiją ir esu patenkintas.

  Bet dabar naršau po savo istoriją ir buvau radęs sąrašą pačių reikalingiausių programų ir geresnių už stockines programas. Gal pats žinai ir galėsi čia parašyti? ar man pačiam reikės ieškoti per visą istoriją?

 • kampinis
  Parašyta: 19:29h, spalio 02 Atsakyti

  sorry už double post’ą, bet pats susiradau :) ir galiu parašyti čia

  Adfree: Against ads
  Root Explorer: A explorer which u need to have…
  Google goggles: Nice scanner for almost everything
  Sysctl Config: This tool will allow you to set values to increase performance and help save battery life.
  Vignette: Pretty nice camera app which will work very descent
  XDA app: Coz XDA is awesome!
  Handcent sms: It is much better then the original sms app

 • re`animated
  Parašyta: 20:53h, spalio 02 Atsakyti

  Neužilgo kaip tik planuoju pristatyti savo mėgstamiausiąsias programas =D

 • Ernis
  Parašyta: 23:44h, spalio 23 Atsakyti

  Reiktu pagalbos, isirasiau i savo x10mini pro 2.3.5 gingerdx v12 versija ir po jos irasymo neveikia wifi, spaudziu, kad pasijungtu ir po kiek laiko raso klaida. Kaip butu galima istaisyt sia beda ?

  • re`animated
   Parašyta: 23:51h, spalio 23 Atsakyti

   Pats paprasčiausias fix’as: įsirašyk naujausią versiją. Dabar jau v17 yra kiek mačiau ir taip, ten pas jų buvo problemėlių dėl wifi, tad čia konkrečiai to ROM’o kaltė

 • Ernis
  Parašyta: 00:09h, spalio 24 Atsakyti

  O su tuo v17 ir stilius pasikeis meniu ar ne ? Ta prasme nebebus toks kaip ant v12 ?

  • re`animated
   Parašyta: 19:07h, spalio 24 Atsakyti

   Na aš šio ROM’o nebandžiau, tai nežinau, bet prie changelog’o tiesiog pažiūrėk. Jei nieko ta tema neparašyta – reiškias nesikeist.

 • zohan
  Parašyta: 18:34h, gruodžio 09 Atsakyti

  sveiki uzturejau beda suinstalinau x recovery viskas lyg ir gerai ten bet neina jo ijungt kas galetu but?

  • re`animated
   Parašyta: 12:28h, gruodžio 10 Atsakyti

   Ar nepamiršti spaudinėti „Back“ mygtuko įjungimo metu? Greičiausiai įsirašei netinkamą versiją, būna kartais, pabandyk parsisiųsti iš kur kitur.

 • E.K
  Parašyta: 14:54h, sausio 03 Atsakyti

  Sveikas. Jei aš kažkaip įsirašiau CWM Recovery, tai man nebereikia xRecoverio?
  Ir kitas klausimas, ar kuo nors kenkia mano telefonui CWM Recoveris. Ta prasme ar galėsiu aš naujint telefono softą ir daryti kitus dalykus kaip niekur nieko, ar gali iškilti kokių problemų?

  • re`animated
   Parašyta: 18:30h, sausio 03 Atsakyti

   ROM’o įrašymui reikia tik CWM o jį įrašyti yra įvairių būtų. Jei užsikrauna toks pat oranžinis langas, kaip parodyta, tai tada xRecoverio jau nebereikės.
   O jis trukdyt tikrai netrukdys. Galėsi bet kada įsirašinėti norimus ROM’us ar naujinti tą patį, tačiau darant gamyklinį atsatymą ir gražinant telefonui originalų softą tiesiog išsitrins CWm ir tada norint įrašyti kokį kitą ROM’ą teks pirma susirašyti CWM iš naujo.

 • E.K
  Parašyta: 18:55h, sausio 03 Atsakyti

  Žinok kaip tik pabandžiau atstatyti savo Sony Ericsson Xperia Neo V visą softą į gamiklinius parametrus. CWM ir telefo rootas liko taip kaip ir buvo prieš tai. Gal ką aš ne taip padariau?

  • re`animated
   Parašyta: 18:31h, sausio 04 Atsakyti

   Jei atstatinėjai per telefoną – tai ir neturėjo dingti. Ten būna tik nustatymų atstatymas, o ne pačio softo. Jei darai programinės įrangos (firmware) atstatymą, tai tikrai telefone nebeturėjo likti nieko.

 • E.K
  Parašyta: 13:06h, sausio 05 Atsakyti

  Aišku. Viską susitvarkiau. Reikėjo daryt pilna OS perrašymą per SEUS. Dar kartą ačiū už info. :)

 • Tadix
  Parašyta: 15:50h, sausio 12 Atsakyti

  Sveiki, su softu kelimais, nera viskas taip paprasta, dazniausiai jau reikia KERNEL persirasyti ir Bootloader’i, tai nera paprasta, arba man sunku pasirode, ko nebandziau daryti, nes kiek skaiciau galimas dalykas po to tel prisiris sim kortele…
  Gal ka apie tai daugiau zinai ? :)

 • hmmm...
  Parašyta: 11:14h, vasario 02 Atsakyti

  Problema ,isirasiau naujausia versija modo,pirmakart uzsikrove ,o veliau perkrovus telefa parodo sony ericsson zenkliuka ir fsio…bandziau atstatyt gamyklinius parametrus,taciau darant viska kaip ir nurodyta visvien telefas nereaguoja…gal yra ideju ar imanoma ji isvis sutvarkyt?

 • re`animated
  Parašyta: 14:16h, vasario 03 Atsakyti

  Kai ROM’ą rašei, turėjai CWM įsirašyt, tai pabandyk jį pasileisti krovimo pradžioj. Jei pasileist, tai pabandyk ROM’o nustatymus per ten atstatyti ir išvalyti Davlik catche. Turėtų padėt, nes dažniausiai problema būtent ir būna dėl catche’o neišvalymo rašant naują ROM’ą. Na o jei neužsikraus, tai tada be stock ROM atstatymo daugiau niekas nepadės…

 • New
  Parašyta: 12:12h, vasario 10 Atsakyti

  Sweikas , instaliuoju as CWM bet paspaudus back migtuka man vistiek atidaro xRecovery kame beda? p.s. CWM sinciaus is http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1106146 nes tawo link nebeweikia..

 • Walds
  Parašyta: 10:58h, balandžio 04 Atsakyti

  laba. o xperia x10i nera romo sio stabilaus? niekur nerandu kur parsisiust… (skeptikas)

 • Nalldis
  Parašyta: 21:49h, balandžio 11 Atsakyti

  Sveiki, norėjau paklausti ar ant mano Xperia X10 mini http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553 Tarkim ant šito MiniCM eina keist kalbą, ar ir yra pagrindinė anglų kalba? Nes nežinau ar galima ten pasirinkti lietuvių kalbą. :)

 • re`animated
  Parašyta: 21:56h, balandžio 11 Atsakyti

  @ Nalldis: Tikrai taip. Jei dar lt kalba priklausytų nuo to koks firmware pas tavęs surašytas, tai anglų kalba tuo tarpu yra bet kurioje versijoje, tad gali nesijaudinti :)

 • Nalldis
  Parašyta: 19:44h, balandžio 12 Atsakyti

  Tai vat, susirašiau ta MiniCM į savo mini, bet vat nuspaudžiau „reboot“ po tos visos instaliacijos. Ir jungiantis dabar ir užstrigo ant to balto „Sony Ericsson“ užrašo. Ištraukčiau bateriją, bet iš jo taip paprastai neištrauksi, nes jis ten kažkur glūdumoj. (: Tai va gal kokių pasiūlimu yra, ar laukt kol išsikraus galutinai? (:

  • re`animated
   Parašyta: 18:15h, balandžio 13 Atsakyti

   Ar esi įsitikinęs, kad įsirašei konkrečiai miniui skirta versiją, o ne mini pro, nes iš esmės jos turi šiokių tokių skirtumu. Arba galbūt įvyko kokia nors klaida berašant. Atsistatyk softą į gamyklinį ir pabandyk dar kartelį.

 • Nalldis
  Parašyta: 18:22h, balandžio 13 Atsakyti

  Tai va ir yra didžiausia bėda, Kaip? :)) Nes jis visiškai nereaguoja į aplinką. :) Tad dabar ir šviečia tas Ericsonno logo… Kol išsikrauna ir išsijungia, jungiant į USB per pc yra tas garsas, bet nerodo jokių failų atmintinėj kortelėj. O tarkim nuspaudus, viršutinę (užrakinimo/išjungimo) knopkę ir meniu mygtuką, jis persikrauna. :)) Jungiantis telefonui mėginau ir tą Back mygtuką spaudinęt, bet nieko. O ir versiją atrodo tą įsirašiau. :)

  • re`animated
   Parašyta: 18:52h, balandžio 13 Atsakyti

   Tai softo atstatymui tau ir nereikia kortelės turinio. Iš oficialaus SE puslapio parsisiūsk PC Companion programėlę ir jos pagalba tu galėsi atstatyti softą atgal į gamyklinį. Ten tereikės išjungtą telefoną pajungti prie pc’iuko laikant nuspaustą back mygtuką. Visa kitą padarys pati programa. Pirmą kartą įjunginėjant ką tik iškeptą softą šiektiek užtruks ir atrodys, kad vėl pakibęs ant to SE ženkliuko, bet turėtų kelių minučių bėgyje pasileisti tvarkingai telefonas, kaip ką tik išimtas iš dėžutės.

 • Nalldis
  Parašyta: 19:44h, balandžio 13 Atsakyti

  Tai man telefonas ir neišsijungia jis pats savaime įsijungia ir neeina niekap per tą PC Companion persirašyti. Nes jis išsijungia tada, kai išsikrauna lauk baterija.

  • re`animated
   Parašyta: 19:55h, balandžio 13 Atsakyti

   Tai vos įdedi bateriją ir jis pats savaime įsijungia? Taip tikrai neturėtų būti, matomai tada tavo įjungimo knopkė užtrumpinus…
   Bateriją tau reikės vis vien nori nenori atjungt, kad ir nepatogu. O tada per Sony Ericsson Update Service bandyt susirašyt softą. Jei nepavyks, tai tada tik į taisyklą, nes niekuom tada jau nebepadėsi

 • Nalldis
  Parašyta: 20:00h, balandžio 13 Atsakyti

  Na didelis ačiū ir už tokią pagalbą. Ačiū. :)

 • x 8
  Parašyta: 04:39h, balandžio 30 Atsakyti

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486
  isimeciau sita,x8,veikia.kamera pilnai veikia.

 • Mikas
  Parašyta: 15:58h, gegužės 17 Atsakyti

  Galėjot viską parodyt vaizdo klipais, nes man tik nu rootint ir gavosi daugiau nieko nesigauna :(.

 • Mikas
  Parašyta: 16:00h, gegužės 17 Atsakyti

  Ir dauguma link nebeveikia

 • Vienakis
  Parašyta: 18:09h, liepos 11 Atsakyti

  Gal kas zinote kas gali buti ? telefonas x8 po rom update (Ginger DX v028)stringa ant SE logotipo ir daugiau neuzkrauna. Bandziau tvarkyt su SEUS, PCCompanion, Flashtool, bet nepadejo….. Gal zinote ka daryti ? (piktas)

 • re`animated
  Parašyta: 18:38h, rugsėjo 05 Atsakyti

  @Mikas: straipsnis daugiau nei metų senumo, tad nieko nuostabu, kad linkai neveikia, gi nesužiūrėsiu aš visų savo bloge paminėtų linkų. Svarbu, kad pavadinimai būtų, susirasti gi galit ir patys :)

  @Vienakis: Bandyk ištraukti bateriją ir palaikyti šiek tiek, o paskui įdėjus atstatinėti į stockinį ROM’ą. Bet panašu, kad telefonas gali būti miręs.

 • benas
  Parašyta: 19:59h, lapkričio 27 Atsakyti

  (x10 mini pro)as viska sekiau kaip parodyta tik cwm neisirase irbandziau instaliuti custom roma su xrecovery instaler.instaliavau ir pastrigo ant SE bandziau spaudineti atgal bet nepavyko telefonas uzluzo ir nezinau ka daryti . kaip man sutaisyti ar reinstaliuoti?

 • kastilius
  Parašyta: 21:50h, balandžio 09 Atsakyti

  cia dar sedi kasnors ?

 • kastilius
  Parašyta: 21:50h, balandžio 09 Atsakyti

  reikalinga skubi pagalba :D

 • fancy
  Parašyta: 23:48h, rugpjūčio 08 Atsakyti

  viska dariau kaip parasyta,bet db tik isijungia ir vel po keliolikos sek issijungia.P.S. isjugia,per gerai pasakyta,ti SE zenkliukas pasirodo,ka daryt db? (pikts)

 • Rokasx10mini
  Parašyta: 16:01h, spalio 29 Atsakyti

  Gal galėtum padėti, man dar neaišku paskaičiau tavo straipsni ir „http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553 „, tai dabar nežinau ar reikia atlikti šiuos veiksmus :
  1. Unlock your bootloader, if you haven’t already. Check http://forum.xda-developers.com/show….php?t=1254225 for a nice tutorial.
  2. Flash the nAa kernel using Flashtool. To to this:
  – Turn off your phone
  – Start the Flashtool\X10FlashTool.exe and select Flash. Then select the E10_nAaxxx kernel firmware (this flashes both the kernel.sin and the loader.sin)
  – Keep the back button pressed while connecting the usb cable. Flashtool should detect your phone and flash the kernel.
  – Once done, disconnect the usb cable and power on the phone.

  Prasau atrasyk jau kiek laiko skaitinejuos apie tai ;D

 • re`animated
  Parašyta: 10:02h, lapkričio 16 Atsakyti

  Geriausia naudotis konkrečiomis instrukcijomis, pateiktomis šalia ROM’o kurį nori įsirašyti. Bet kuriuo atveju, jei kažkas nepavyktų, visada gali grįžti į oficialią programinę įrangą.

 • dainius
  Parašyta: 21:15h, spalio 20 Atsakyti

  sw. gal galit paaiskinti kaip perasiti softus ant plancetinio kompiuterio.

Komentuoti