Bylų sinchronizavimas internetu arba turėkite savo failus visada po ranka

dropbox-for-blackberry

Žmonės, kurie nesidomi IT kartais sutrinka, kai kur nors išgirsta tokius egzotiškus terminus, kaip “debesis”, ar “debesų technologijos”. Taigi, paprasta, žmogiška kalba apie tai, kam tai reikalinga ir kaip jums tai panaudoti tam, kad visada po ranka turėtumėte bet kurį jums svarbų failiuką, kad ir kur būtumėte.

 

Kas tie debesai?

Cloud (lt. debesis) – tai paskutiniu metu išpopuliarėjusi ir kaip rodo praktika – tikrai naudinga technologija, kurios principas – internetas. Debesų pagalba jau dabar galima naudotis programomis, kurios nėra instaliuotos jūsų kompiuteryje, perduoti duomenis iš vieno prietaiso kitam, nenaudojant jokių kabelių ar net žaisti žaidimus, kurie yra gerokai per silpni senam kompiuteriui, be jokios instaliacijos ir jų nelegalaus siuntimosi (apie tai papasakosiu kitą kartą).

Rudenį, kartu su iPhone 4S pasirodymu, kompanija Apple taipogi pristatė savo debesų technologija paremtą tarnybą iCoud. Štai, kaip ją pristato Apple’as:

Kaip matot, paprasta, naudinga, greita, bei itin patogu. Ir tai nėra kažkoks Apple stebuklas ir gali veikti ir jūsų kompiuteryje! Ar jums jos reikia? Paprastas pavyzdys:

Savo koledže mes atliekam įvairius praktinius darbus, kurių eigą ir rezultatus reikia pateikti ataskaitoje. Įprasta, kad paskaitos pabaigoje studentai pasijungia savo flashiukus ir persikelia per paskaitą paruoštus .doc failiukus, tam, kad galėtų namie pabaigti darbą. Na arba tie, kurie neturi flashiuko su savimi, nusiunčia juos sau el.paštu.
O štai cloud tarnybos dėka jums nereikia nieko daryti. Tiesiog išsaugote savo failiuką ir einate savais reikalais. Parėję namo, randate šį dokumentą jau atsidūrusį namų kompiuteryje. Jokio tąsymosi, jokių flashiukų, jokio vargo. Galite pamiršti, apie failų kilnojimą ir jaustis lyg tęstumėte darbą prie to paties kompiuterio.

O argi nebūna tokių situacijų, kad norėtumėte sėdint kavinėje, draugui parodyti kokią nors nuotrauką, tačiau negalite, nes nuotraukos – namų kompiuteryje, o telefone jų neturit. Debesų dėka visa tai tampa įmanoma!

Kitas didis tokios tarnybos privalumas – atsarginės kopijos. Įsivaizduokime paprastą situaciją: firmos direktorius kompiuteryje laiko daug ypač svarbių dokumentų, sutarčių, sąskaitų numerių ir pan, kurie yra gyvybiškai svarbūs ir būtų labai negerai jei visą tai prarastų. Ir vieną dieną eidamas iš parduotuvės jis netyčia pameta savo nešiojama kompiuterį ir šis sugenda. Viskas, duomenys prarasti, košmaras? Na dar galima tikėtis, kad IT specialistai sugebės atstatyti duomenis. Tačiau tai jau loterija: gal pavyks, o gal ne.
O dabar pagalvokime, jei šis direktorius būtų naudojęsis “debesimi”. Sugedus kompiuteriui, tiesiog prisėstų prie bet kokio kito interneto prieigą turinčio kompiuterio ir per jį prisijungtų prie tarnybos per interneto naršyklę. Vuola – visi dokumentai saugūs ir niekur nedingę, nes buvo vykdomas automatinis šių failų kopijavimas ir turite atsarginęs šių failų kopijas internete.

Žinoma, galima svarbius dokumentus siuntinėtis el.paštu, tačiau reikia pripažinti, kad tai nepatogu, o didėjant dokumentų kiekiui – ir nepraktiška. Taipogi tokiu atveju reikėtų dokumentą siūstis kiekvieną kartą, padarius bent menkiausią jo pakeitimą. Naudojant debesų technologijas, failai automatiškai kopijuojami į internete esantį serverį kiekvieną kartą, kai tik atliekate menkiausią pakeitimą.

Taigi, debesų technologija paremtas failų dalinimasis yra didelis pliusas tiems žmonėms, kurie dirba prie keleto kompiuterių vienu metu, ar tarkime turi kelis prietaisus (stalinis darbo pc, namų nešiojamas kompiuteris, planšetė, mobilusis telefonas ir pan).

 

Kaip naudoti?

Jei esate Apple produkcijos naudotojas, tai minėtąją tarnybą iCoud gavote su paskutiniaisiais programinės įrangos atnaujinimais. O štai kitų operacinių sistemų vartotojams viena iš labiausiai rekomenduotinų – Dropbox. Tai visiškai nemokama tarnyba, skirianti jums 2GB ir yra multiplatforminė (veikia Windows, Linux, Mac OS X sistemose ir net išmaniuosiuose telefonuose). Galbūt suteikiama vieta ir neatrodo itin įspūdinga, tačiau tai viena iš stabiliausių, universaliausių ir geriausių tokio pobūdžio programų. Kitos arba priperša daug reklamos, arba negali pasigirti tokiu stabilumu.

Sakoma, kad būtent Dropbox’o sėkmė ir įkvėpė Apple integruoti iCoud į savo sistemas, kai nepavyko Dropbox kompanijos nusipirkti (na, kaip žinome, Apple inovacijų nekuria, o tik pasisavina jau sukurtus dalykus ir juos išpopuliarina).

Taigi, kad pradėti naudoti Dropbox’ą, jums tereikia nueiti į oficialių puslapį: dropbox.com, ten susikurti savo paskyrą ir parsisiųsti programėlę. Ją suinstaliavus, jūsų nurodytoje vietoje (pvz MyDocuments) atsiras naujas katalogas Dropbox, į kurį ir perkelkite viską, kas jums reikalinga. Geriausia priprasti savo visus dokumentus ar tekstinius failus visada saugoti šiame kataloge (vietos būtent tam – daugiau, nei pakankamai). Į šį katalogą įkelti failiukai, bus nukopijuojami į internetą ir juos peržiūrėti galėsite prisijungę prie savo paskyros Dropbox puslapyje.

image

Taigi, atsisėdus prie kito kompiuterio ir norint pasiekti savo failus, prisijungiate ir susirandate savo failiuką, kurio jums reikia tuo metu. Arba vėl parsisiunčiate tą pačią programėlę ir instaliavus ją svetimame kompiuteryje, nustatote sinchronizavimą. Čia tuo atveju, kai norite įjungti nuolatinį sinchronizavimą tarp šio ir namų kompiuterio arba jums reikia iškart visų failiukų vienu metu.

 

Papildoma vieta

Dropbox’as jums nemokamai suteikia 2GB vietos. Jokių papildomų mokesčių ar naudojimo laikotarpio apribojimų. Mokėti reikės tik tuomet, kai norėsite išnaudoti daugiau, nei 2GB vietos. Galima rinktis iš 50, 100 GB ar praktiškai neribotos talpos planų.

Tačiau yra du būdai, kaip galima praplėsti savo turimą vietą ir visiškai už dyką.

1. Kvieskite savo draugus. Tikrai esate ne vieną kartą susidūrę su tokiomis svetainėmis, kurios suteikia bonusų nuo jūsų pakviestų žmonių skaičiaus. Toks metodas naudingas tiek ir tai siūlančiai kompanijai – jūs atvedate naujus lankytojus (vartotojus, klientus), tiek ir naudingas jums – gaunate pažadėtuosius bonusus. Už kiekvieną draugą, kuris pradės naudotis Dropbox’u jūsų pakviestas – jūs abu gaunate +250MB. Žinoma yra šiokios tokios ribos, tad šiuo būdu savo disponuojamą vietą serveryje galite praplėsti iki 8GB.

2. Visai nesenai Dropbox kūrėjų komanda pradėjo eksperimentinės funkcijos testavimą. Kad žmonės būtų labiau suinteresuoti šios dar nelabai stabilios funkcijos testavimu – už eksperimentinių funkcijų naudojimą jiems taipogi suteikiamas talpos bonusas.

Eksperimentinė funkcija atlieka automatinį nuotraukų, bei vaizdo klipų talpinimą debesyje iš jūsų vaizdo kameros, fotoaparato ar telefono. Už kiekvienus 500MB patalpintų nuotraukų, jūsų dėžutė praplečiama 500MB visam laikui. T.y. turite jau nebe pirminius 2GB, o 2.5. Taipogi už patį pirmą patalpinimą, nesvarbu kokį kiekį nuotraukų kelsite – iškarto gausite papildomus 500MB. Žinoma ir čia yra apribojimų ir savo turimą vietą galite praplėsti tik iki 4,5GB. Įskaičiuojant pačio pirmo talpinimo bonusą – jums viso išeina bonusiniai 5GB laisvos vietos. Iš standartinių 2GB stebuklingai gaunate 7GB, į kuriuos galite talpinti ką tik užsigeidžiate. Susidomėjot? Štai, kaip tai padaryti:

Siunčiamės atnaujintąjį ir vis dar testuojamą Dropbox klientą:

Windows: http://dl-web.dropbox.com/u/17/Dropbox%201.3.13.exe
Mac OS X: http://dl-web.dropbox.com/u/17/Dropbox%201.3.13.dmg
Linux x86_64: http://dl-web.dropbox.com/u/17/dropbox-lnx.x86_64-1.3.13.tar.gz
Linux x86: http://dl-web.dropbox.com/u/17/dropbox-lnx.x86-1.3.13.tar.gz

Suinstaliavus galite naudoti tarnybą taip kaip įprasta, niekas nepasikeitę, tiesiog praplėstas funkcionalumas. Taigi, jeigu esate fotografijų mėgėjas ir savo kameroje ar telefone turite nemažai medžiagos, jums tereikia savo prietaisiuką arba jo atminties kortelę prijungti prie kompiuterio. Kompiuteris kaip įprasta, vos pajungus išmes langą AutoPlay (Greitasis Paleidimas), kuriame spaudžiame Import pictures and videos using Dropbox.

image

Viskas, jūsų darbas baigtas. Dropbox’as automatiškai nukopijuos visas jūsų nuotraukas į jūsų Dropbox katalogą, kuriame sukurs atskirą katalogą Camera Uploads ir ims sinchronizuoti šį katalogą su interneto serveriu. Už pirmąsias nuotraukas iškart gaunate savo 500MB ir apie tai praneš balionėlis, iššokantis prie laikrodžio, start juostoje. Na o tęsiant sinchronizavimą, tai kartosis, kas 500MB, kol viskas bus sukelta arba pasieksite savo bonuso limitą.

Kiek kitokia situacija, jei neturite foto kameros, arba nuotraukos iš jos jau yra iškeltos. Tą patį galima atlikti ir su flashiuku. Tiesiog jo viduje sukuriame katalogą pavadinimu DCIM (standartiškai foto kameros, padarytas nuotraukas laiko šiame kataloge) ir susikelti visas nuotraukas, mėgiamus paveikslėlius, vaizdo klipus. Tada atjungiame flashiuką ir vėl pajungiame prie kompiuterio ir jums pasirodo tas pats AutoPlay langas.

Taigi, pasinaudoję šiuo metodu (kuris yra ribotos trukmės ir nebeveiks, kai baigsis beta testavimas), bei pakvietę savo visus draugus, galite išpešti papildomus 13GB. Jau net ir aukštesnės kokybės filmą galėsite sutalpinti =j

 

Kai kurie žmonės kiek prisibijo laikyti svarbius dokumentus internete, tačiau tai mažai pagrįsta baimė, nes Dropbox tarnyba naudoja automatinį šifravimą, panašiai, kaip internetinių bankų sistemos ir dėlto jūsų failai šiame serveryje visiškai saugūs ir niekas be jūsų priėjimo prie jų neturi ir jų nepavogs.

Debesų technologijos padarė didelį perversmą ir visos didžiosios kompanijos į tai atsižvelgia. Office’o programos keliasi į internetą, visi mūsų asmeniniai failai, nuotraukos ir muzika keliasi į internetą, net ir operacinė sistema (Chrome OS) ir tai gali būti internete. Siūlau žengti su šiomis technologijomis koja kojon ir išnaudoti jų privalumus jau dabar.

1 komentaras
  • gabre
    Parašyta: 10:49h, vasario 06 Atsakyti

    Išbandžiau – tikrai paprasta ir patogu :)

Komentuoti