Anime: Samurai Champloo

samurai-champloo
Death, betrayal, and… hip hop!

Šiaip kaip ir nesu didelis mėgėjas aprašinėti anime (labiau mėgstu juos tiesiog patyliukais žiūrėt ir kartais suradus bendraminčių, padiskutuoti), pati bendruomenė, savo viduje labai puikiai tai daro, aptarinėja siužetus, bei komentuoja vienas kito pasisakymus ir to turėtų būti gana. Tačiau, kai mano kompiuterio eterį pagrobia tokio šaunumo darbas, neparašliavoti tiesiog negaliu.

 

5609

Siužetas:

    Istorija apie tris labai skirtingus, tačiau nepaisant visko kartu keliaujančius personažus: Mugen – vėjavaikiškas, įžūlus, egoistiškas, bei pastoviai bėdos prisidarantis kovotojas, apie kurio praeitį žinome gana nedaug. Jin – santūrus, ramus ir disciplinuotas kardo meistras, kuris kalba išties nedaug, bei turi gana nemalonią praeitį po kurios ima blaškytis be tikslo po šalį, kol prisijungia prie mūsų herojų kelionės. Na ir galiausiai mergaitė Fuu, kuri į animą įneša žaismingumo, bei rūpestingumo, bei kuri tampa visos kelionės priežastimi.

 

Viena iš priežasčių kodėl nusprendžiau žiūrėti šį animą: girdėjau apie jo asociacijas su hip-hop’u, o pažįstant mane, tokio kūrinio praleisti tikrai negalėjau. Taigi, pasirodo tai ištikro buvo pirmasis anime, kurio didžiąją garso takelio dalį sudaro būtent rap’o skambesiai (kitas gerai žinomas darbas Afro Samurai, išleistas gerokai vėliau – tik 2007-aisiais).

Peržiūrėjus keletą klipų youtube nusprendžiau, kad tai, ką pamačiau man patinka ir tikrai norėčiau pamatyti daugiau. Taigi, filmukas jau buvo pumpuojamas kompiuterin, o aš ėmiau gaudytis pagrindinę informaciją apie animą ir ką jūs sau galvojot, atradau švenčiausiąją trejybę:

1. Šio darbo pagrindinius direktorius Shinchiro Watanabe, kuris pasaulyje pagarsėjo su kitais nuostabiais darbais, kaip Cowboy Bebop, bei The Animatrix.
2. Vienas iš pagrindinių dizainerių – Kazuto Nakazawa, darbavęsis prie pirmosios Kill Bill dalies.
3. Na ir man, kaip dideliam muzikos mylėtojui, pati svarbiausia vieta – šio anime kompozitorius – Nujabes (be abejonės geriausias Japonijos hip-hop beatmakeris).

 

champloo_jinmugen0077
When you point a sword at someone either you kill them or they kill you, there ain’t no inbetween. So quit talkin’ like a fuckin’ pussy. Anyone who can’t handle that should just SHUT THE FUCK UP and GET OVER IT!

 

Šioje vizualinėje novelėje sumaišomos dvi visiškai skirtingos, bei sunkiai kartu suderinamos kultūros: nors ir vaizduojama Edo dinastijos (apie 1603 m.) Japonija, kuri, kad ir su nedideliais atitikimais atpasakota su nemažai tikrų istorinių asmenybių, ar įvykių, tačiau tas laikotarpis supainiojamas su tokiais vakarietiškais atradimais, kaip rap’o garsai, bei kalbėjimo slang’as, graffity, beisbolas, ar net beatbox’as (rimtai, pirmą kartą teko girdėti beatbox’ą anime kūryboj). Kai kas sako, kad toks maišymas yra nieko gero ir jau geriau žiūrėti mech’ą. Na visa tai skonio reikalas, žinoma, tačiau man mecho’s niekada nebuvo prie širdies, o tokios paslaptingos, savo disciplina garsėjančios samurajų kultūros sumaišymas su mano simpatijas pelniusia kultūra, tikrai labai patiko ir dėlto manęs kaltinti, kaip ir negalėtumėt :j

Nuostabi, graži animacija, gerai perteikianti gamtos grožį, bei veikėjų charakterius, bei taip samurajų laikais būdingą žmogaus gyvenimą, darnoje su gamta. Kovų scenos dinamiškos ir gracingos, puikiai besiderinančios su grojančia fonine muzika. Piešimas plastiškas ir ganėtinai savotiškas. Įsimintini, kiekvienas savo išskirtinį charakterį turintys veikėjai, įtraukianti atmosfera, kuri galbūt ir pasakoja, ganėtinai paprastutę istoriją, tačiau tai daro visiškai ne banaliai, bei žinoma neįtikėtina muzika, kuri tiesiog idealiai tinka šio anime nuotaikai. Nuostabus, tiesiog nuostabus!

 

 c40fd9136e664c2b

 

   [rating: 10/10]
10/10

Vienas iš tų anime, kuris kupinas veiksmo, nuostabių veikėjų, neįpareigojančiu siužetu, bei nepakartojama muzika. Tikrai įsirėžė į atmintį ir galiu kažkiek prilyginti kažkada dar vasarą žiūrėtam Trigun. Nors kas nors gali su manimi ir nesutikti.

Darbas, kuris turėtų atsidurti kiekvieno anime mylėtojo kolekcijoje.

 

Web nuorodos:

MAL aprašas

ANN aprašas

Mano straipsnis apie šio anime muziką

 

Trailer & AMV’s:

Komentarų nėra

Komentuoti