Android: Šaliname neištrinamas programas (X10 Mini Pro)

RoadSync-Free-on-Samsung-OmniaHD

Nusipirkę mažylį Xperia, galite pastebėti, kad Sony Ericsson prikišo daug visokių programėlių, kurios iš esmės yra visiškai nereikalingos, tačiau pašalinti jų įprastu būdu – išinstaliuojant, taipogi nepavyksta. Yra ganėtinai nemažai programų, kurios startuoja telefono įsijungimo metu, nesvarbu norime mes jas naudoti ar ne. Tokios programos be reikalo naudoja mūsų operatyviąją atmintį, bei procesoriaus galią, bei žinoma iškrovinėja mūsų bateriją. Pašalinus šias programėles jūs ne tik, kad šiek tiek paspartinsite telefoną, tačiau ir nerizikuojate prarasti garantijos, nes telefonas lieka su originaliąją programine įranga, o kokios programos įrašytos – garantijai įtakos nedaro.

Tarp tokių programų galima rasti žaidimų, navigacijos, bei programų demonstracines versijas, kuriomis naudotis galima vos mėnesį ir trumpiau, bei prieinamos ne visos galimybės. Praėjus bandomąjam laikotarpiui jums siūloma nusipirkti tą programą ir naudotis jomis nebegalima, o pašalinti iš telefono taipogi neleidžiama ir tik be reikalo užima vietą jūsų telefone, bei meniu ekrane, kur Mini Pro atveju – ir taip nedaug vietos.

Žemiau esantis gidas papasakos, kurias programas yra saugu pašalinti, bei kaip tai atlikti. Skirtinguose telefonų gamintojų telefonuose pridedamos programos skiriasi, taigi šis būdas labiausiai tinka tik Xperia telefonams.

 

Receptas:

1) Telefono root’inimas
Telefono root’inimas suteikia telefono vartotojui administratoriaus teises ir jų pagalba turite prieigą prie sisteminių failų, kas paprastam vartotojui nėra leidžiama.

Jei turite rootintą telefoną, šokam prie antrojo punkto. Jei ne, skaitom šį straipsnį.

 

2) Instaliuojame programėlę Root Explorer

screenshot-1318611691336

Siunčiamės ir instaliuojame Root Explorer. Android Market’e ši programėlė kainuoja apie 4$, na bet žinant lietuvių būdą, programėlės .apk failiuką galima susižvejoti kur nors internete. Android bendruomenė vieningai pripažįsta, kad tai yra viena patogiausių ir geriausių failų tvarkyklių, tad ją puikiai galėsite naudoti, ne vien šio veiksmo atlikimui.

 

3) Sukuriame atsarginių kopijų katalogą (atliekame, jei esate labai atsargūs)

Jei bijote, kad ištrynus programėles gali kas nors nebeveikti, tai siūlau pasidaryti atsargines programų kopijas. Naudodami minėtąjį Root Explorer susiraskite jūsų atminties kortelės katalogą (sdcard), bei spauskite viršuje esantį mygtuką Mount R/W. Sukurkite naują katalogą ir pavadinkite jį kaip norite. Tai bus jūsų backup’o katalogas, kuriame išsisaugosite visus failus, prieš juos ištrindami. Jei patrinsit ką nors, ko nereikėjo – nesunkiai galėsite grąžinti atgal. Pasinaudoję telefonu kurį laiką ir nepastebėję jokio neveiksnumo, galėsite šį folderį galutinai ištrinti.

 

4) Keliaujam į programų katalogą

screenshot-1318611717150

Grįžkite vienu lygiu atgal ir nukeliaukite į system/app katalogą. Čia rasite visų, telefone instaliuotų programų sąrašą, tarp kurių bus ir tos, kurių jums nereikia. Paspaudę settings mygtuką rasite pasirinkimą multi-select, kurio pagalbą galėsite susižymėti visas nereikalingas programas. Sužymėję jas arba trinkite lauk, arba naudodami mygtuką “Move” perkelkite į backupinį katalogą.

 

 

 

100% galima šalinti:

rollercoaster.apk (žaidimas)
californiagoldrush.apk (žaidimas)
peggle.apk (žaidimas)
edge.apk (žaidimas)
quadrapop.apk (žaidimas)
wisepilot.apk (GPS navigacija, būtų nebloga, tačiau nemokamai galima naudotis tik 30 dienų)
roadsync.apk (Sinchronizacija su Microsoft Exchange. Android ir taip puikiai sinchronizuoja kontaktus, kalendorius ir el. pašto adresus su Google paskyra, tad programa tampa iš esmės visai nereikalinga.)
neoreader.apk (Brūkšninių kodų skaitytuvas – yra daug geresnių versijų)
moxiermail.apk (Panaši programėlė į roadsync)
officesuite.apk (Mobiliojo Ofiso paketo bandomoji versija)
EManual.apk (Sony Ericsson naudojimosi instrukcijos)
EManualLauncher.apk, usersupport.apk (Ta pati instrukcija, tik esanti online) JapaneseIME.apk (japonų klaviatūra)
chinesetextinput.apk (kiniečių klaviatūra)

 

 

Svarstytinos programos:

sePlaynowThumb

playnow (Sony Ericsson nuosava muzikos, bei programėlių parduotuvė. Jei jums pilnai užtenka Android Market – galima mesti lauk):

playnowappinstaller.apk
playnowback.apk
playnowclient.apk

timescape_21

Timescape (Sony Ericsson programėlė, apjungianti facebook, twitter, skambinimo, bei sms’inimo tarnybas į vieną. Įdėja gal ir nebloga, tačiau išpildymas nepatogus, tad mečiau lauk):

TimescapePluginManager.apk
TimeScapeProvider.apk
Timescape-smallui.apk
uWlopProvider.apk
SnsContactImageCacheProvider.apk

xperia-arc-pc-companion

PC companion (Instaliuoja PC companion programėlė kompiuteryje. Jei ištrinsite, programėlė reikės parsisiūsti patiems iš interneto.)

PcCompanion.apk
taipogi pašalinkite ir /data/dop.iso

Kitos programėlės:

Telenor_Wrapper.apk (Telenor tinklo prisijungimas. Jei net nežinote, kas tai per tinklas – galite trinti drąsiai)
ReadyToRun.apk (Programėlė, atidaranti sms, pirmą kartą įdėjus naują SIM kortelę.

 

Viskas! Perkraukite telefoną ir savo meniu nebeturėtumėte rasti jokių pašalinių programų.

Tai vienas iš paskutiniųjų landžiojimo po android sistemą straipsnių, nes visus esminius punktus jau aprašiau ir nuo šiol labiau koncentruosiuosi ties naudingiausiomis programomis, bei žaidimais.

Tiek šiam kartui.

2 komentarai
  • x 8
    Parašyta: 06:06h, balandžio 23 Atsakyti

    aciu veikia ir sitas:)

  • x 8
    Parašyta: 19:58h, balandžio 26 Atsakyti

    o ka toliau daryt?noreciau isimest ice cream s. ant x8.nusirutinau…db toliau kokia programa isimest,koki rom ar ka,nuo ko pradeti?kai buvau google istrynes,atsistatyt sugebejau =D tai gal sektusi ir perrrasyt i i.c.s………windows persirasyt ismokau :) tel gal ir nesudetinga :) laukiu atsakymo :)

Komentuoti