And1 Lietuvoje arba trumpai apie gatvės krepšinį

and1mixtapetourwva4

Kad į Lietuvą atvyksta JAV gatvės krepšinio žvaigždės jau tikriausiai pastebėjote stebėdami TV reklamas. Nors jo ir nežiūriu, bet tikrai šis reklaminis klipukas iškart buvo pastebėtas mano pavargusių akių.

 

AND1 Lietuvoje

skellingfk8

Taigi Spalio 13 dieną Siemens arenoje savo galimybes atliekant šuolius, dedant kamuolį į krepšį ir
varantis kamuolį demonstruos AND1 superžvaigždės. Renginys tūrėtų pritraukti tikrai nemažai žiūrovų, ypač, kad dabar Lietuvoje yra bent kelios tikrai stiprios Streetball komandos. Bilietus pristatys Tiketa rugsėjo 8 dieną, 10.00 valandą. Pirmasis
tūkstantis bilietų bus parduodamas itin patrauklia kaina – po 65 litus (be
papildomų mokesčių).

Streetball

professorwyy4

Gatvės krepšinio tikslas yra pasiūlyti žiūrovams alternatyvų krepšinį ir pademonstruoti neįtikėtinas žaidimo galimybes. Žaidimas panašus į tradicinį krepšinį, tačiau taškai čia nėra svarbiausia. Taisyklės iš esmės praranda prasmę, žaidimo esmė – pasismaginimas žiūrovams ir patiems krepšininkams. Bandoma kuo įmantriau, sąmojingiau, šmaikščiau apeiti kitą žaidėją, naudojant daug judesių, demonstruojant kamuolio valdymo techniką, net akrobatinius triukus, todėl geras fizinis pasirengimas – tai abėcėlė. Tikrasis gatvės krepšinis į Lietuvą atkeliavo prieš dešimt metų, o pirmasis pasaulyje gatvės krepšinio turnyras buvo suorganizuotas 1946 metais Niujorke. Turnyro iniciatorius Holkombas Rokeris (Holcomb Rucker) rengdamas varžybas siekė jaunimo dėmesį nukreipti nuo narkotikų, nusikaltimų. Jam tai pavyko, turnyrai vyksta iki šiol.

 

AND1 istorija

and1

And1 yra krepšinio įrangą, bei aprangą gaminanti kompanija, kuriai 1998 metais į rankas pateko Benjamino Cardozo aukštosios mokyklos trenerio filmuota medžiaga su streetball triukus išdarinėjačiu vaikinuku (Rafer Alston). Nors vaizdas buvo nekokybiškas – drebėjo, pasižymėjo tikrai prasta rezoliucija ir garsu juosta buvo pripažinta ir tapo žinoma "Praleistosios juostos" ("Skip tape") pavadinimu, o pats Alston`as pasirašė sutartį su And1 kompanija.

1999 buvo paleista pirmosios And1 reklamos su įvairiomis krepšinio žvaigždėmis, o pagrindinis jų koziris buvo Skip tape išleidimas 50,000 tiražu. Ši juosta buvo paplatinta po krepšinio stovyklas, klinikas, įrašų kompanijas, o juosta tapo žinoma kaip pirmasis "Mix Tape".

Kompanijai buvo sėkmingai vadovaujama ir jos gaminių pardavimai sparčiai plėtėsi, neužilgo "Skip Tape" juosta tapo prieinama visiem. Per pirmąsias 3 savaites buvo įsigyta 200,000 juostų su šiuo streetball filmuku. Atsirado daug pasiekėju, kurie pradėjo kurti kažką panašaus. Kompanija pasamdė filmų kūrėjus, kad surastų sekančias streetball legendas.

Dabar AND1 turi pasirašiusi sutartis su tokiomis streetball žvaigždėmis, kaip Skip to my Lou, The Professor, Hot Sauce, 50, and AO. Kiekvienais metais And1 rengia turą per Ameriką ("AND1 MixTape Tour" ) ieškodama naujos streetball žvaigždės. Turas visame pasaulyje pelnė didžiulę sėkmę. Be išparduotų bilietų į žaidynes parduodama daug vaizdo medžiagos apie turą, turo pagrindu sukurtas netgi kompiuterinis žaidimas "AND1 Streetball".

 

Rafer Alston

skip

Šis žmogus yra tikra Streetball legenda. Savo šlovę jis užsidirbo stulbinančiais triukais, kurių NBA daugiau niekas neatlikinėja. Patirtis iš gatvės pasireiškia ir per rungtynes.

Jo karjera prasidėjo Rucker parke, kur kovojama tik dėl garbės. Rafer’is aikštelėje žaidė taip, kad jį praminė "Point God" – taškų Dievas. Jį žino ir gerbia visas gatvės krepšinio jaunimas, o kaikurie netgi nežino, kad jis žaidžia NBA. Visi jį žino tik kaip "Skip To My Lou" (Streetball name).

Žiūrėdami AND1 mixtape’us dažniausiai matome dvigubus, žingsnius, "neštus" ir kitus taisyklių pažeidimus. Tačiau Rafer’is žaidžia kitaip. Jis tiesiog žaidžia gražiai, puikiai sujungdamas krepšinio techniką ir gatvės grožį. O kada nors matėte gynybą AND1? Patikėkite manim, jam vienas malonumas pavogti kamuolį ir atlikti puikų perdavimą "alley oop’ui".

Šaltinis http://orangeblog.blogas.lt

  

Streetball ir Lietuva

mg3693eu5

Lietuvoje Streetball dar visai jaunas. Bet atsiranda vis daugiau žmonių padedančių plisti šiam užsiėmimui. Dabar tai kaip virusas – visi tuom nori užsiimti. (Kaip kad buvo su parkuru).

Vieni pirmųjų Lietuvoje tuom pradėjo užsiiminėti “SLAM JAM”. Šiuo metu man žinomos komandos yra: "Wanted 8-21", ”No Sight”, “TNT”. Žinoma yra daug ir kitų, tačiau jų pasiekimai ne tokie apčiuopiami.

Labiausiai žinomi šiuo metu – Wanted. Ši komanda  netik, kad buvo surengusi turnė per Lietuvą, bet dar visai neseniai išleido savo pilnametražį filmą "Street Resonance" ("Gatvės atspindys"), kuris vis dar platinamas su mano mėgiamu žurnalu "G-ve". Tai vienas iš rimčiausių streetball mixtape`ų Lietuvoje. Filmas kupinas energijos, linksmų kadrų ir epizodų iš komandos gyvenimo per kelis metus, bei beabejo daug geros muzikos (The real Hip-Hop). Daugiau apie šią komandą: http://www.wanted8-21.too.lt/

Videografija:

(Daugiau rasite www.youtube.com)

Wanted 8-21 Street Resonance Mixtape trailer:

Wanted 8-21 Skelling freestyle:

Krumpers freestyle:

Skip To My Lou in NBA:

AND1 mixtape:

Hot Souce mixtape:

Komentarų nėra

Komentuoti