Rašome žinutes nepriklausomai nuo įrenginio

Vienas gražus Apple ekosistemos pranašumų lyginant prieš Android'ą yra iMessages tarnyba. Pirmiausia, tai jei kitas vartotojas, kuriam siunčiama žinutė irgi turi šią programėlę, tai jam siunčiama žinutė ne operatoriaus tinklais, o internetu ir tai įgalina labiau turtingesnes žinutes (galima prisegti audio, video, nuotraukas, pateikiamos nemokamos ataskaitos apie žinutės pristatymą). Tačiau jei gavėjas nėra iDevice'o savininkas arba jei jūs tuo metu esate be mobilaus interneto - tai pranešimas keliauja kaip įprastinis, visiems prieinamas SMS pranešimas. Tai yra pagrindinis šios tarnybos privalumas lyginant su kitais, šiuo metu populiariais messengeriais, kurių dauguma įgalina bendravimą tik gavėjui turint tą pačią programėlę, kaip ir jūs. Jei iMessages apsiribotų tik šiuo aspektu, tai dar nebūtų tokia jau išskirtinė ir neturėtų killer app statuso.

Tačiau tikrasis iMessages potencialas buvo atskleistas su operacinės sistemos Yosemite pristatymu - ir tai yra sinchronizacija. Jei ant stalo turite Mac kompiuterį, kuriame sukasi Mac OS X operacinė sistema, tai nuo šiol galėsite matyti gautas žinutes į savo iPhone tiesiog savo kompiuterio ekrane. Ir ne tik matyti, bet ir jas atrašyti, naudojantis fizine kompiuterio klaviatūra, kas žinoma yra nepalyginamai patogiau ir greičiau, užuot tapšnojant telefono ekraną. Tikiu, kad neilgai trukus Google turėtų pristatyti panašų funkcionalumą ir savo pranešimų tarnyboje Hangouts. Visos sąlygos tam tinkamos ir vartotojai to tikrai laukia, belieka tik įgyvendinti ir panaikinti šį kompanijos Apple pranašumą. Tačiau kol kas, viskas ką mes galime - tai paieškoti alternatyvų, kurios sugebėtų atlikti kažką panašaus.

Kartas nuo karto randu vieną ar kitą programėlę, kuri savo funkcionalumu per spjauna bet kurią kitą. Paskutiniai tokie didūs radiniai buvo puikiai žinoma ir savo vardą jau spėjusi užsitikrinti automatizavimo programėlė Tasker, bei root'intiems telefonams skirtas Lucky Patcher, leidžiantis aktyvinti programų pilnas versijas, pašalinti licenzijų prašymus, bei reklamas. Ir šias programas naudoju like a hell kiekvieną dieną ir vis džiaugiuosi jų naudingumu ir išmanumu. O štai šiandieną turiu dar vieną naują atradimą, kuriuo su mielu noru pasidalinsiu ir su jumis. Iš esmės tai pilnavertis iMessages atitikmuo Android'ui.

Skaityti plačiau

Android iniciatyva pavadinimu „Project Volta“

Ironiška, kad praeitame straipsnyje užstūmęs apie android'ą, dabar rašau konkrečiai apie jį. Nesupraskite manęs klaidingai, man ši operacinė sistema patinka ir mano, kaip mėgėjo viską susicustomize'inti pagal save, poreikiams tai yra ko gero idealiausia mobili OS. Screw you, aš gi turiu patį "androidiškiausią" telefoną - Nexus. Tiesiog manau, kad Android'ui dar reikia pasitempti su savo ekosistema, dedikuota planšetiniams kompiuteriams. Tik tiek.

Google, su kiekvienu dideliu android atnaujinimu mėgsta turėti dedikuotus projektus, kuriuose susikoncentruoja ties vienu esminiu trūkumu ir tobulina visą operacinę sistemą, siekiant šį trūkumą apeiti. Taip 2012-tųjų vasarą paleista Android 4.1 versija, žinoma Jelly Bean vardu, turėjo Project Butter, kuris sėkmingai nugalėjo ilgalaikį android priešą - interface'o pristabdymą, liaudiškai vadinamu lagu ir padarė, kad visos animacijos ėmė veikti maloniu akiai 60fps greičiu. Nebeliko dėl ko stumdytis ir iš ko šaipytis kaimynams su iOS ar Windows Phone operacinėmis sistemomis. Praėjusių metų rudenį pasirodė Android 4.4 arba KitKat, kuri žengė dar žingsniu toliau ir sistemą optimizavo dar smarkiau, priverčiant suktis sklandžiai net ir silpnuose biudžetiniuose telefonuose, o pastaroji iniciatyva įgavo lengvumo projekto (Project Svelte) pavadinimą. Ir štai, ką tik praūžusios Google prezentacijos metu, buvo anonsuota sekanti Android versija, kodiniu pavadinimu "L" ir kuri šį kartą atvyksta su projektu, pavadintu Volta, kuris kovoja dėl telefonams taip reikalingo kiekvieno baterijos resursų lašo ir žada nemenkas optimizacijas būtent šioje srityje. 

Skaityti plačiau