Laiko valiuta

3uv4kc

Žiūrint į savo praeities straipsnius, dėl kurių kartais gal kiek ir gėda darosi, labai ryškiai prisimenu vieną, Laisvo laiko pardavėjas. Įsimintinas ko gero ne tik dėlto, kad tai buvo vienas pirmųjų kartų, kai kažką rašiau ne tiesiai šviesiai, o metaforiškai, bet galbūt ir dėl pačios koncepcijos, kai laikas tampa prekė. Prie panašios koncepcijos noriu sugrįžti ir dar kartelį.

Iš esmės gyvenimas turi dviejų rūšių valiutas: pinigus IR laiką. Įsigyjame pinigų su laiku ir leidžiame pinigus, kad nusipirktume laiko. Pagalvokite apie tai.

You sell your life by the hour, and there are no refunds.

Skaityti plačiau

LikeviD: Indie Game: The Movie

IndieGameTheMovie_filmstill5_Controller_byIndieGameTheMovie

Praėjusiais metais per Steam žaidimų platinimo platformą, bei Humble Bundle indie žaidimų platinimo iniciatyvą buvo pardavinėjamas filmas Indie Game: The Movie, kuriame keleto gan garsių indie žaidimų kūrėjai pasakoja apie tai ką reiškia kurti indie žaidimus. Ganėtinai įdomu pažiūrėti apie tai kaip bandomos išreikšti ambicingos idėjos, kai už nugaros neturi jokio stipraus užnugario. Filmas išties yra geras, įdomus ir net neturėtų gąsdinti žmonių, kurie kompiuterijoje galbūt visai nenusimano, nes techninių dalykų čia visai mažai. Apibendrinant galima būtų net pasakyti, kad tai filmas ne apie patį žaidimų kūrimą ar dizainą, o apie žmones, kuriančius juos. Labai patiko pačios juostos editingas, nes nors šis dokumentikos projektas tikrai nėra didelis, tačiau puikiai išpildytas, turintis gerai padarytas vizualizacijas, puikaus editing'o, bei garso takelio, tačiau kiek gaila, kad bendra gaida gavosi labai depresiška. Bandytas įamžinti toks susižavėjimo, aistros, abejonių, panikos ir streso mišinys, kuris apima, kai tavo ne vienerių metų darbas galų gale atiduodamas žmonių kritikai. Nemažai šioje industrijoje dirbančių žmonių pripažino, kad šie jausmai užfiksuoti pakankamai taikliai.

Taip, visgi galima pakritikuoti ir šį darbą, nes iš esmės tikrai gaila, kad nebuvo kalbinti nenusisekusių projektų autoriai, o savo mintis išreiškė tik tikrai jau, kad populiarių ir visiem puikiai žinomų indie žaidimų kūrėjai. Taipogi dokumentikos eigoje kai kurie iš jų pasirodė, kaip tikri šikniai, kurie yra be galo egocentriški ir pasikėlę vien dėlto, kad jie yra indie. Tokie hipsteriukai. Taip, suprantama, kad jų darbas yra tikrai sudėtingas ir dauguma iš jų yra velniškai kūrybingi, tačiau nereikia dėlto bitchinti. Vienas iš Meat Team narių užstūmė ant didelių blockbusterių, bet dauguma girdėjome istorijas apie tai, kad programinant legendinį Doom'ą John Carmack sėdėdavo po 16h, per naktis ir pan. Ir ne dėlto, kad kažkas vertė, o dėlto, kad tai buvo jo beprotiška aistra ir tiesiog tai buvo reikalinga, kad pasiekti tai, ką jis buvo užsibrėžęs pasiekti. Ir niekas nevaikščiojo ir nedalino interviu apie tai, kaip jiems sunku ir kaip visi turėtų laikyti juos šaunuoliais. Sunku, tačiau jei tau tai patinka daryti, tai neturėtų būti jokios problemos. Jei visgi nepatinka - galbūt tiesiog reikėtų pakeisti savo užsiėmimą.

Yeah... Šiek tiek piktokai čia... Žodžiu, pažiūrėkit trailerį ir pasidarykit išvadas ar norite pažiūrėti patį filmą. Mano manymu, filmas vertas vien dėl Braid kūrėjo įžvalgų. Vyrukas, kuris kuria žaidimus jau daugiau, nei 20 metų turi išties įdomių minčių. Na ir jei sudominau, tai kad sutaupyti jūsų laiko, tai po traileriu dedu ir visą pilną dokumentiką. Prašom ^^

Trailer:

Skaityti plačiau

Apie HDMI

High-End-HDMI-Cable-HC060-O-

Vakar kaip tik teko užmatyti diskusiją, kurioje žmonės kalbėjo apie didžiausias visų laikų apgavystes. Buvo apkalbėta nuo piniginių manipuliacijų, dėl kurių prie bankroto ribos galima privesti visą šalį iki deimantų, apie kuriuos aš ir turiu savo nuomonę. Taipogi buvo paminėti ir HDMI laidai ir prisiminiau, kad apie juos aš kaip tik ketinau ir parašyti.

Visada yra tokių žmonių, kurie perka tik tai kas yra geriausia. Nieko dėlto ir nesakau, tikrai geriau vieną kartą nusipirkti brangesnį, tačiau gerą daiktą, nei terliotis ir gadintis nervus su pigiais ir visumoje sumokėti dvigubai. Tačiau tikrai ne visada tai kas yra brangiausia yra ir geriausia. Galime matyti žmones, kurie prie savo hi-fi įrangos būna perka jungiamuosius laidus, kainuojančius tūkstančius, gaunamas rezultato pagerėjimas galbūt net nebūna girdimas žmogaus ausiai, tačiau tokie žmonės įsitikinę ir bando įtikinti kitus, kad "dabar groja daug gražiau". Gaunasi toks placebo efektas, nes išleidęs tiek pinigų nenori pripažinti, kad galbūt juos išleidai be reikalo ir vaizdas arba garsas stebuklingai tampa lyg ir švaresnis, lyg ir ryškesnis, nei prieš tai buvęs.

Na gerai, palikime analoginę elektroniką vietoje, visgi tai yra elementari fizika ir taip, su kokybišku ir atitinkamai brangiu laidu signalas išties gali ir dažnu atveju išties ir būna geresnis. Naudojamos geresnes charakteristikas turinčios medžiagos, yra pasirūpinta kokybiškesniu ekranavimu, t.y. apsauga nuo išorinių iškraipymų ir pan. Tiesiog norėjau pastebėti, kad gaunamas galutinis pagerėjimas ne visada būna vertas tos smarkiai pakeltos kainos. Ir vat būtent su jungiamaisiais laidais gamintojai yra labai mėgėjai scaminti ir apgaudinėti. Laidų kainos būna smarkiai išpūstos ir dažnu atveju moki už bala žino ką. Už marketinius triukus. Vienas ir ryškesnių pavyzdžių ir yra HDMI kabeliai.

Skaityti plačiau