Them

He works. She works. They split bills. His hobbies are video games. Her hobbies are reading and facebook. He leaves her alone to her hobbies. She leaves him alone to his hobbies. At night time they watch illgally downloaded movies together or stream one on netflix. She makes him a sandwich. He gives her...

Skaityti plačiau

Google Reader alternatyvos

google-rss-reader

Su šurmuliavo visi internetai, kompanijai Google vakar paskelbus, kad vienas iš šios kompanijos servisų - daugelio mėgiamas RSS agregatorius Google Reader uždaromas. Atsisveikinti galima iki liepos 1-osios. Šurmulys kilo dėlto, kad tai buvo de facto pagrindinis RSS iš pačių įvairiausių šaltinių (pradedant asmeniniais tinklaraščiais, baigiant dideliais ir masyviais žinių portalais) skaitymo būdas gan nemažam žmonių skaičiui, tarp kurių ir man. Tad žinia tikrai nedžiugina ir vartotojai jaučiasi išmesti iš savo komforto zonos. Tarsi išspirti į gatvę ir eik tu, žmogau, kur nori. Blogiausia, kad adekvačių alternatyvų, kurios būtų nemokamos, nenervintų savo dizaino sprendimais, reklama, bei būtų išties sparčios, nestringančios, kai reikia apdoroti didesnį kiekį įrašų -  pasirinkimas ne toks jau didelis ir dažnai tenka taikstytis su tam tikrų funkcijų nebuvimu ir mažesnėmis integracijos galimybės.

Manau, dėl kilusio šurmulio, GReader uždarymo terminas dar gali būti nukeltas keletai mėnesių ar net metam (atkreipkit dėmesio, kad pvz toks niekam nereikalingas servisas, kaip iGoogle, apie kurio uždarymą pranešta buvo kur kas anksčiau, uždaromas tik lapkritį), tačiau kaip bebūtų, jei jau vadovybė priėmė sprendimą servisą nutraukti, tai gan mažai tikėtina, kad vartotojai sugebės pakeisti vadovybės nuomonę. Google vizija koncentruotis į stipriąsias puses gan aiški, tad belieka paieškoti kur persinešti savo lagaminus su visa krūva internetinių nuorodų.

Skaityti plačiau

Pervertinimo efektas

some_motivation_requiredu2sdetail

Kaip panaikinti kito žmogaus mėgiamą laisvalaikio užsiėmimą, t.y. hobį? Mokėkit jiems pinigus.

Gyvename tokioje visuomenėje, kur pagrindinis visa ko varikliukas yra pinigai, šlovė, prestižas. Ir siekiant šių tikslų yra pagirtinas didelis atsidavimas ir sunkus darbas. Darbas, kuris dažniausiai nė iš tolo neprilygsta tam, kurį ištiesų norėtume dirbti. Būtent dėlto ko gero daugelis iš mūsų esame pasvajoję apie taip susiklosčiusį gyvenimą, jog pinigus galėtume uždirbti su tokia veikla, kuri labiausiai patinka, kurią myli ir kurią ir taip veiki laisvalaikiu, grįžęs po darbo. Gyvename įsitikinimu, kad tokioje situacijoje į darbą - kaip  į šventę. Visai, kaip tame anekdote: "Jie man sakė visada imti pinigus už tai, ką darai geriausiai. Taip aš tapau prostitute." Deja, kaip bebūtų, ne retai, tai (turiu omeny pinigų gavimą už mėgiamą veiklą) tėra tik dar vienas idealizuojamas dalykas, kuris su realybe daugiau ar mažiau prasilenkia.

Skaityti plačiau