Atminties rekonstrukcija

2010-aisiais pasirodė iškarto 2 išties geri kino filmai su aktoriumi Leonardo DiCaprio, dėl kurio, pamenu, labai svaigo mano pusseserė. Taigi, vienas iš tų filmų - Inception, kartu siejo sapnus ir prisiminimus. Filme naudota idėja, kad mintį, idėją galima žmogui įpiršti. Tarsi pasėjama sėkla, kurią išaugina jau pats žmogaus protas. Gera mintis ir net nedrįsčiau ginčytis, tačiau pakalbėkim apie kiek panašią, kiek paprastesnę, bet tai nereiškia, kad mažiau įdomią temą: prisiminimus.

Paprastas eksperimentas prieš pradedant: prisiminkite kokį nors įvykį, kuris vyko prieš ne mažiau, kaip 5-erius metus. Galbūt tai buvo kieno nors vestuvės, kuriose teko dalyvauti (gal net jūsų pačių?), galbūt tai šeimos šventė, kai prie vieno stalo susirenka visa giminė, o galbūt tiesiog nuostabi kelionė su draugais. O dabar pabandykite prisiminti kuo daugiau detalių apie tą įvykį: kokie žmonės dalyvavo, kada tai vyko, kur jūs buvote, galbūt net koks oras buvo ar ką tuo metu dėvėjote. Nesvarbu, kad galbūt atsiminsite ne tiek ir daug, čia tiesiog svarbiau pats prisiminimo procesas. Taigi...

Skaityti plačiau

RedditBest

Internetas gali pasigirti dviem iš ties unikaliomis, bei itin populiariomis bendruomenėmis: 4chan ir reddit. Iš esmės jos yra panašios, tik pastarąjį galima laikyti gerokai "švaresniu", tiek dizaino, tiek ir turinio atveju. Reddit'e gerokai mažiau nešvankių, gorinių ir kitokių gan iškrypeliškų vaizdų ir galima laikyti  jaunesnėliu 4chan'o pusbroliu. Jei 4chan'as garsėja savo išskirtiniu trollinimu ir interneto memų generavimu, tai reddit'ą mėgstu už žinių iš pasaulio ir internetų kiekį, geros nuotaikos, patirties, žinių ir istorijų dalinimąsi.

Ne vieną kartą jau buvau užtikęs šioje svetainėje neįtikėtinas istorijas, kurios tiesiog įkvepia pozityvumo, tikėjimo žmonėmis ir beskaitant negalima nesižavėti žmonių nuoširdumu. Dalinausi su jumis pora įspūdi palikusių istorijų iš ten (žiūrėkit šoninėj įrašo juostoj prie "Panašių įrašų"), tad sumąsčiau, kad visgi tinklaraštyje sukursiu atskirą naują kategoriją, pavadinimu RedditBest, kurioje ir dalinsiuosi tokiomis rastomis neįtikėtinomis, na arba labai prajuokinusiomis istorijomis.

O štai ir pirmoji:

What is the nicest thing you've ever done that no one knows about?

Skaityti plačiau

Mens Rea

Šį vakarą socialiniuose tinklapiuose pakeičiau savo tapatybę ir pasislepiau po Mens Rea pseudonimu. Kas gi tai? Fundamentalusis principas, naudojamas kriminalinėje teisėje atsakomybės įrodymui. Dažnai išreiškiamas fraze: actus non facit reum nisi mens sit rea (išvertus iš lotynų: the act does not make a person guilty unless the...

Skaityti plačiau

Windows 8 klaviatūros kombinacijos

Sumažinti skausmui patiriamam keičiant įpročius persikeliant iš senesnės Windows versijos į naują, šiandien jums rodau kelias naudingas klaviatūros kombinacijas. Naudinga tiek ir paprastiems naudotojams palengvinti vienos ar kitos užduoties įvykdymą, tiek ir power useriams, kurie galbūt sužinos vieną ar kitą naują triuką.

Skaityti plačiau