Apie populiariuosius vaistukus

Esu gan imlus ligoms, dėlto rudeniui jau baksnojantis į langą - visai nesidžiaugiu ir norisi priklijuoti kalendoriaus lapelius atgal ir vėl atsidurti kažkur vidurvasaryje. Sirgti, žinoma, nepatinka niekam, tačiau galima pastebėti, kad nemažai žmonių apie vaistus nusimano prastokai, o dėl žinių trūkumo kyla įvairūs liaudį klaidinantys mitai, kurie kartais prasilenkia su tikrove. Netikėtai G+ radau auksinį straipsniuką, atmintinę, kurią verta turėti po ranka, bo ten labai paprastai ir aiškiai supažindinama su populiariaisiais vaistais nuo skausmo. Tad jaučiu pareigą dalintis šiomis žiniomis, dėl kurių galbūt šiek tiek pasikeis ir jūsų pačių gydymosi metodai :j

Skaityti plačiau

Kraunamės daiktus studentavimui

Taigi, jau visai netrukus, šio mėnesio pabaigoje, būrys jaunimo suplūs į miestus į savo kambariukus aukštųjų mokyklų skiriamuose bendrabučiuose. Kažkas grįš lyg į antrus namus, iš kurių iškeliavo dar vasaros pradžioje, o kažkam, tai bus visiškai nauja patirtis ir pirmą kartą teks pačiam pilnai rūpintis savimi, nuimant naštą nuo tėvų pečių. Kaip žmogus, kuris jau 4 metus pragyveno ir dabar jau pradės penktuosius "barakinio" gyvenimo metus, galiu duoti kelis patarimus atvykstantiems fuxams. Kai pradedi planuoti ir krautis bagažą, kurį veši su savimi, dažnai nutinka, kad prisikrauni ir tokių dalykų, kurių tau niekada neprireiks ir kaip bebūtų visvien praleidi vieną ar kitą niuansą, tiesiog apie tai net nesusimąstęs. Žinoma, visus pamirštuosius daiktus galima įsigyti vietinėse parduotuvėse, bet dažniausiai pirmąjį mėnesį ar du, išlaidos būna ir taip didesnės, nei tikėtasi, tad smarkiai išlaidauti gali ir nesigauti.

Taigi, padarykime prielaidą, kad tu esi būsimasis pirmakursis vaikinas (panelėms sąrašas mažumėle skiriasi ir apie jų poreikius iš savos patirties gi nepapasakosiu, tad koncentruojamės grynai ties vaikinais), atvykęs studijuoti į svetimą miestą (žmonės, kurie lieka studijuoti tame pačiame mieste, dažniausiai į bendrabučius nesikrausto ir lieka gyventi su tėvais) ir dar niekada negyvenęs bendrabutyje. Taipogi atkreipiam dėmesį, kad kiekvienas bendrabutis yra skirtingas ir suteikia skirtingas sąlygas ir taisykles. Vienur tau gali būti suteikiamas elementarus inventorius, kaip, kad patalynė, o kai kur - ne. Vienose bendrabučiuose būna įvestos taisyklės dėl elektrinių prietaisų, bei jų kiekio, o kiti žiūri į tai pro pirštus.  Taipogi kiekvienas iš mūsų turim savus, asmeninius poreikius, kurie gali skirtis nuo kitų žmonių poreikių. Čia jau prasideda individualioji dalis, kuri priklausys tik nuo tavęs. Kaip ten bebūtų, štai sąrašiukas pagrindinių daiktų, kurių tau gali ir ko gero būtinai prireiks bendrabutyje:

Skaityti plačiau

Mano studijos ir profesinė karjera

Naršydamas po kompiuteryje saugomus failus, netikėtai atradau savo konspektą, kurį pasiruošiau dar studijuodamas Šiauliuose, kalbos kultūros paskaitai. Tema, kuria turėjau šnekėti - Mano studijos ir profesinė karjera. Dažniausiai ruošdamasis kalbėti nesiruošiu jokių konspektų, o tiesiog apgalvoju, ką reikėtų pasakyti, galvoje susidėlioju eiliškumą, kas po ko ir nuėjęs kalbėti tiesiog improvizuoju ir sekasi pusę velnio. Tą kartą kalba buvo labai svarbi. Ne tiek dėl dėstomos gan sudėtingos disciplinos, ne itin malonios publikos ar priekabios dėstytojos, kiek dėl savęs pačio, nes būtent tada galutinai ir neatšaukiamai buvo priimtas sprendimas mesti universitetą ir ši kalba buvo tarsi viso to užtvirtinimas, paviešinimas. Kitaip sakant, uždėjau štampą ant jau kurį laiką galvoje besisukusios minties.

Skaityti plačiau

LikeviD: Everything is a Remix

Tie kas seka technologijų pasaulio naujienas, žino, kad paskutiniu metu naujienose dominuoja patentų karai. Ar tai būtų Samsung VS Apple, Oracle VS Google ar galų gale dar rudenį ūžusi tarptautinė prekybos sutartis ACTA. Iš esmės dauguma iš mūsų (tarp tokių ir aš) mato, stebi tuos...

Skaityti plačiau

Kompiuterio rinkimas: II dalis (Renkamės komponentus)

Praėjusiame straipsnyje apžvelgiau kodėl aš pats nusprendžiau rinktis kompiuterį, bei ar tai apsimoka. Iš tikrųjų ne taip jau retai žmonės renkasi kompiuterio rinkimą patys visai ne dėl ekonominių sumetimų (kas žinoma yra tikrai svari priežastis), tačiau ir dėl azarto. Patikėkit, tikrai labai malonu spaudžiant kompiuterio įjungimo mygtuką žinoti, kad tai kas slepiasi po dėže yra tavo rankų darbas. Žinoma plokščių pats gi nelytavai, tačiau ilgai rinkaisi tinkamus komponentus, juos sukonstravai į vieną aparatą ir vėliau testavai, stebėjai kaip veikia. Kūrinys, kurį tu sukūrei. Tikras pasimėgavimas tech-entuziastui. Panašiai, kaip didžiuojasi žmogus, sėkmingai perrinkęs automobilio variklį. Na o ką jau kalbėti apie tai, kad turi neribotą pasirinkimo laisvę ir gali pasirinkti būtent tai ko tau reikia. Gali paaukoti vienų dalių našumą, kad įsigyti našesnes tas, kurių labiau reikia, galima tam tikrų dalių išviso atsisakyti arba jas įdėti iš buvusio seno kompiuterio.

Aišku nesupraskit manęs klaidingai: surinkinėjant kompiuterį (ypač patį pirmą kartą) tenka sugaišti tikrai nemažai laiko tyrinėjant ar dalys suderinamos, skaitantis našumo apžvalgas internete, visa tai kainuoja nemažai kantrybės ir net tada gali pasitaikyti visiškai netikėtų WTF momentų, kai pastebite, kad nusipirkote ne tokią dalį kokios reikėjo ar dar blogiau – ką nors sulaužėte. Tačiau tos kančios atsiperka su kaupu, kai po ilgo vargo kompiuteris pagaliau veikia taip, kaip tikėjotės, arba net geriau.

Taigi, šį kartą dalinuosi pastabomis besirenkant jūsų būsimo kompiuterio komponentus.

Skaityti plačiau