Žaidimų evoliucija (Part 8): Ketvirtoji konsolių karta

smdmegadrive

Po šiokios tokios pertraukos grįžtam prie konsolių istorijos. Šį vakarą – ketvirtoji karta (1987–1996).

 

TurboGrafx-16

1987 spalio 30 Japonijoje pasirodė TurboGrafx-16. Konsolė tūrėjo 8 bitų procesorių (kas buvo trūkumas lyginant su konkurentais) ir 16 bitų grafinį procesorių. Konsolė pasižymėjo itin mažais cardrige`ais, kurie buvo kreditinės kortelės didžio, bei tai buvo pirmoji konsolė su CD palaikymu. Revoliucija :) Toks kompaktinių diskų panaudojimas padidino konsolės panaudojimo galimybes ir tuo pasinaudoję gamintojai pagamino ne vieną programą skirtą šiai konsolei. Neskaitant tokių privalumų, konsolės populiarumui Japonijoje didelę įtaką padarė didelis erotinių žaidimų kiekis. Iš viso šios žaidimų kompiuterio parduota 10 milijonų kopijų, o žaidimai gaminti iki 1999.

 

 

 

800px-Megadrive_no_shadow 1988 Sega Japonijoje išleido Sega Mega Drive – vieną stipresnių ketvirtos kartos konsolių. Viso parduota 29 milijonai konsolės vienetų. Tai buvo jau penktoji Segos konsolė, kuri pakeitė jau pasenusią Sega Master System. Pradžioje išpopuliarėjusi Europoje ir Brazilijoje, konsolė niekaip negalėjo prasimušti JAV ir Japonijoje (atplukdė tik 400000 vienetų pirmaisiais metais). Į pagalbą bandė prašyti Atari kompanijos, bet Sega`i nepatiko keliamos sąlygos, tad visko ėmėsi pati. Pasiekus Nr.1 statusą Europoje, konsolė ėmė populiarėti ir JAV ir po truputi išstūmė NES, bei TurboGrafx-16 iš lyderių pozicijų. Ypač tam padėjo 1991 pasirodęs Sonic the Hedgehog. Konsolės istorija užsibaigė 2002 su paskutiniu licenzijuotu žaidimu Brazilijoje.

 

 

neo geo Kiek matom pirmiausia visos konsolės buvo pristatomos Japonijoje.  Taip buvo ir su Neo Geo 1990-aisiais. Kuri buvo pavyzdinė konsolė savo laiku, parodanti geriausią grafiką, bei išgaunanti geriausią garsą. Nors ji tikrai netapo tokia žinoma ir populiari, kaip SNES ar Sega, bet jai pavyko išlikti, kaip ilgiausiai parduodama ketvirtos kartos konsolė. Kompiuteris naudojo 12 Mhz Motorola procesorių, o jo vaizdo plokštė sugebėjo atkurti 4,096 spalvų. Taipogi pasižymėjo integruota garso plokšte, kuri galėjo atkurti net 15 garso kanalų. Tačiau rezoliucijos buvo nuviliančios ir dėlto žaidimai atrodydavo daug tamsesni.

Kof95 

Taip pat konsolei buvo kuriami pirmieji rimtesni 3D žaidimai. 2006 pasirodęs Last Hope tapo vienu geresniu konsolės žaidimu, nors nuo jos debiuto praėjo jau 16 metų. Tačiau įsiveržti į rinką taip sėkmingai nepavyko ir dėžutė liko kitų konsolių šešėlyje. Iki pat 2007 spalio, kada buvo išleistas paskutinis žaidimas ir tolesnis palaikymas buvo nutrauktas. Taip ši konsolė tapo antroji ilgiausiai gyvavosi konsolė po Atari 2600.

 

 

 

700px-SNES_800

1990 lapkričio 21 Nintendo pristatė Super Nintendo Entertainment System (SNES). Konsolė buvo patobulintas NES variantas, kuris pasižymėjo geresne grafika (32768 arba 15-bit`ų spalvų), bei garsu. Daug kas kalbėjo, kad tai tik buvo Nintendo stengimasis neatsilikti naujosios kartos konsolės gamybose, nes senukė NES jau pradėjo rodyti savo amžių, tačiau vis dar buvo perkamiausia. Kaip bebūtų ji patapo išpopuliarėti ir tapti perkamiausia ketvirtosios kartos konsole. Tam padėjo reklaminės kompanijos, gamintojų pasitikėjimas, bei populiarumas tarp vartotojų, parduota 49,10 milijonų vienetų. Šis populiarumas skatino labai didelę konkurenciją su Sega kompanija ir tai išaugo į vieną šiurkščiausių konsolių karų, kurio metu kiekviena gamintoja stengėsi parodyti kokia jos konsolė šauni ir kad priešininkų konsolė nieko nesugeba.

Donkey_Kong_Country_Shot_1

 

Nintendo išlaikė savo vardą Amerikoje net ir prasidėjus penktosios kartos konsolėms. 1994 pasirodė žaidimas Donkey Kong Country, kuris parodė, kad naujesnės kartos konsolės negali pasiūlyti nieko naujo lyginant su SNES ir tokiu būdu tik sustiprino savo pardavimus. Paskutiniais metais dauguma žaidimų buvo perkurti Game Boy Advance, nes kompiuteriukas pasižymėjo panašiais duomenimis. 2007 konsolės gamyba visai nutraukta.

 

 

Mažiau  nusisekusios to laikmečio konsolės:

CD-i – konsolė veikianti su CD, bet tesugebėjusi paplisti pusės milijono vienetų tiražu.

Super A’Can – SNES klonas išleistas 1995 metais konkrečiai Kinijos Respublikai. Ir tetūrėjusi 12 žaidimų.

 

Video:

 

Komentarų nėra

Komentuoti