Žaidimų evoliucija (Part 7): Super Mario Bros.

Rašiau straipsnį apie trečiąją konsolių kartą, kurioje dievas buvo vienas: Nintendo. O kaip galima neparašyti straipsnio apie šios konsolės Super žvaigždę? Heh, juk prisipažinkit – visi mes jį žaidėm, visi mes ji mylėjom. Taigi prisiminkim/susipažinkim artimiau:

 

 

Mario – Nintendo talismanas ir kartu taip vadinama viena populiariausių žaidimų serijų. Taigi šis žaidimas yra best selling video game of all time: parduota 40.24 limonų kopijų vien pačio žaidimo, o  Mario frančizė buvo parduota net 201 milijonų kopijų tiražu!!! Fuckin awesome!!! Palyginimui, šiais laikais vienas iš geriausiai parduodamų žaidimų – “The Sims”, parduota 100 milijonų kopijų tiražu. Štai kaip sėkmingai pavyko prasimušti prieš 28 metus Shigeru Miyamoto sukurtam veikėjui. Net sunku patikėti kokią įtaką gali tūrėti vienas vienintelis video žaidimas: netik sugebėjo įtakoti milžinišką Nintendo konsolės sėkmę, bet ir ištraukė JAV iš du metus trukusios video žaidimų krizės. Azijos šalyse Mario populiarus iki dabar. Iš viso pasirodė daugiau nei 200 žaidimuose, daugiausia Nintendo konsolems.

Firminė žaidimo melodija, sukurta Kōji Kondō yra atpažįstama visame pasaulyje, net tų žmonių, kurie nėra žaidę šio žaidimo, bei yra naudojama kaip sinonimas, kalbant apie video žaidimus.

 

 

Taigi pirmą kart Mario pasirodė dar 1981 metais Donkey Kong žaidime kaip šalutinis veikėjas Jumpman. Tai buvo paprastas arkadinis žaidimas, kuriame mes valdydami veikėją, bandome išvengti kliūčių ir užlipti į viršų pas princesę.

 

 

 

Po šio žaidimo, 1983 pasirodė antrasis serijos žaidimas Mario Bros. Šiame žaidime jau galima įžvelgti daug panašumų su tuo Mario, kurį mes ir žinome: vamzdžiai, vėžliai, ugnis ir pan. Bet žaidimas vis dar arkadinis.

 

 

 

Na ir galiausiai 1985 pasirodė tas Mario kurį aš, tu ir visi žinom – Super Mario Bros. Linijinis žaidimas, kuriame valdai santechniką Mario, kuris moka bėgioti, trypti savo priešus ir net šaudyti.

 

 

 

Dauguma žino tik Super Mario Bros. žaidimą ir nė neįtaria esant kitų serijos žaidimų. O iš tikro visa serija susideda iš:

 • Dr. Mario (1990)
 •  

  Super Mario Bros. Siužetas:

  Super Mario Bros. žaidime, pagrindinis veikėjas – santechnikas Mario turi išgelbėti Grybų karalystės princesę Toadstool (vėliau pervadintą į princesę Peach) iš blogojo karaliaus Koopa (vėliau žinomą, kaip karalių Bowser)Dviejų žaidėjų režime pagrindiniam žaidėjui į pagalbą stoja ir jo jaunesnis brolis Luigi. Kad išgelbėtų minėtąją princesę, broliai turi įveikti 8 skirtingus pasaulius išvengdami kliūčių ir priešus tiesiog sumindydami. Mario turi nukeliauti į kiekvieną naujojo pasaulio pilį ir nugalėti vieną iš karaliaus Koopa parankinių. Kad pasiektų parankinio pilį, veikėjui reikia įveikti tris to pasaulio lygius. Nugalėjus parankinį, sutinkamas grybažmogis Toad, kuris praneša: „Thank you Mario! But our princess is in another castle!“ – heh legendinė frazė :) Taip išvadavę 7 grybažmogius ir įveikę patį Bowser, mes galų gale atrandame savo taip ilgai ieškotą princesę. Perėjus žaidimą, žaidėjui leidžiama žaidimą žaisti sunkiu režimu, kur paprasti priešai yra pakeisti vėžliais, kurių neina nugalėti ugniniais rutuliais, o ir priešų judėjimo greitis padvigubėjęs.

  Na taip, istorija gal ir nėra nuostabi. Ką čia slėpti… Visiškas mėšlas, bet tais laikais kai žaisdavau, tai buvo nė motais, tai būdavo galima sakyti žaidimų žaidimas. Visi mėgo Mario, visi žaidė Mario ir niekas nesiskųsdavo, kad va jo istorija yra totaliai sumauta. Gosh… Net filmą žmogeliai pastatė. Tarp kitko tai buvo pats pirmasis filmas, pastatytas pagal kompiuterinį žaidimą.

  Mario kovoja su pačiu Bowser 8 pasaulio pabaigoje.

   

  Lygiai:

  Visą žaidimą sudaro 8 pasauliai kurių kiekvienas dar skyla į keturis lygius. Taigi iš viso žaidimą sudaro 32 lygiai. Žaidime yra 4 skirtingi lygių tipai:

   Išorinis pasaulis       Požemis     Povandeninis lygis       Pilis   

   

  Kiti serijos žaidimai, kuriuos man teko išbandyti:

  Dr. Mario


  Žaidimas, padarytas Tetrio pagrindu, bet kuris man patiko gal kiek labiau. Tikslas: dėliojant skirtingų spalvų piliules, sunaikinti visus stiklainyje esančius virusus. Buvau “atkalęs” žaidimą tiek, kad įveikdavau, net sudėtingiausią lygį, kurio 75 procentai stiklainio jau būdavo užpildyti, o piliulės judėdavo kelis kart greičiau, nei įprasta. Buvau kietas :)

   

  Super Mario Bros. 3


  Ne toks originalus, kaip mūsų numylėtasis Super Mario Bros. tačiau įnešantis daug naujovių. Šį žaidimą atradau žymiai vėliau – turėdamas NES savo paskutinįjį kartą. Žaidimo stilius man kiek nelipo, bet žaidimas buvo žymiai įdomesnis ir gerokai sudėtingesnis. Prisimenu taip ir neužbaigiau jo.

   

  Super Mario Galaxy


  Na taip, žaidimas pasirodė tik 2007, bet jis mane buvo sudominęs ir parsisiunčiau. Bet deja jis man nepatiko, jokios nostalgijos nesukėlė ir šiaip pasirodė visiškas š, todėl ilgai mano kompe neužsibuvo. Mano nuomonė 3D mario, tai ne ta sfera, kur jam reikėjo nuait. Na bet mielas žaidimukas mažiem vaikam, be jokio smurto. Gražu, paprasta, blizgu.

  In action:

  Žiūrim į savo vaikystę :) Faina prisiminti vieną ar kitą levelį.
 • Komentarų nėra

  Komentuoti