Žaidimų evoliucija (Part 5): Trečioji konsolių karta

download-nes-01

Štai ir pasiekėm 8-bit`ų erą, dar kitaip žinomą kaip trečiąją kartą. Liaudiškai vadinamąją “paprastuškę”.

 

nes-system

Taigi, pamatę arkadinių žaidimų sėkmę, iš šito sumastė pralobti ir japonai Nintendo. Na japonai, nebūtų japonai, jei nepadarytų tikrai gero produkto. Taip 1983 Japonijoje pasirodė Nintendo Family Computer (Famicom) arba dar žinomą, kaip NES (Nintendo Entertainment System). Pasiekus Nr.1 konsolės statusą savo šalyje, nusprendė atakuoti ir likusį pasaulį. Taip 1985 konsolė pasiekė Ameriką, bei kitas šalis. Rezulatas – per 12 metų sugebėjo aplenkti populiariąją Atari net 20 milijonų vienetų. Tai buvo trečiosios kartos žvaigždė, apie kurią plačiau – sekančiame straipsnyje.

 

 

sega-master-system

 

Sega negalėjo leisti taip totaliai viešpatauti vien Nintendo, tai ėmė ir 1986 mestelėjo Sega Master System. Europoje konsolė buvo gana mėgiama, dėl savo techninės įrangos pranašumo prieš NES. Tačiau konsolė negalėjo varžytis Amerikoje ar Japonijoje, kur Nintendo ėmė viršų, kaip reikalas. Taip besitenkindamas mažesnėmis rinkomis Sega visgi sugebėjo išsiparduoti 13 milijonų konsolės vienetų.

 

 

 

800px-Atari_800XL_Plain_White

Atari_7800_pro_system

Tais pačiais metais prisikelti pabandė ir Atari. Pristatė savo 7800 modelį, kuris tūrėjo pakeisti nenusisekusį 2600 įpėdinį – 5200 ir tūrėjo sugražinti kompanijos pardavimus atimant dalį rinkos iš Nintendo. Tačiau kiek pabandę, pamatė kad nieko gero čia nebus ir pasitraukė į gerokai jiem pelningesnę: namų kompiuterių sferą, kur konsolė prilygo tuometiniams 8-bitų namų kompiuteriams, kaip Apple II. Sukūrė klaviatūrą, parašė visokias spausdinimo, skaičiavimo programėles, bei suderino konsolę su spausdintuvais. Taip Atari galutinai pasitraukė iš Video žaidimų rinkos ir jau ketvirtoje kartoje šios gamintojos nebepamatysime.

 

Kiti mažiau nusisekę/trumpalaikiai gaminiai:

 

Kaip tai atrodė in real:

 

 

 

Komentarų nėra

Komentuoti