Windows 7 instaliacija iš USB atmintinės

usb_by_dynero129

Taigi, nusprendžiau savo portable įrašų seriją papildyti dar vienu straipsniu, kuris galbūt būs naudingas ne tiek kompiuterastam, kurie senai moka tai daryti, kiek paprastiem mirtingiesiem, kurie kompiuteriuose smarkiai nesigaudo. Taigi, instaliuojame septintas langines iš USB atmintinės.

O tai atlikti užtenka vos poros paprastų žingsnių.

Update [2013-01-12]

Smagu, kad šis mano tinklaraščio įrašas per visą gyvavimo laiką išlieka pats populiariausias. Žmonės nori žinoti, kaip galima įrašinėti Windows’us be kompaktinio disko. Tiesa, mano aprašytas būdas yra kiek senstelėjęs, nes MS dabar turi savo nuosavą įrankį, pavadintą Windows 7 USB/DVD Tool, kuris atlieką visą darbą ir yra gerokai paprastesnis naudojimui. Šiuo įrankiu galite į flashiuką įrašinėti tiek Windows 7, tiek ir naujuosius Windows 8. Viskas ką reikia turėti, tai bent 4GB USB atmintinės, bei Windows 7 disko atvaizdo ISO formatu. Atlikus visus žingsnius, nepamirškite, kad kompiuterio įjungimo metu turite pasirinkti prietaisą iš kurio bus atliekamas krovimas, nes kitu atveju gali atrodyti, kad flashiukas neveikia ir jums vėl užkraunami senieji Windows’ai, o ne instaliacija, nors viską ir buvote atlikęs gerai. Tikrai siūlau naudoti būtent šią programėlę ir jei visgi ji kažkokiais būdais nesuveiktų, mėginkite mano aprašytą senąjį būdą, kuri visgi palieku jums. Sėkmės!

Senasis būdas:

Pirmiausia jums reikės:

Bent 4 GB USB atmintinės
Windows 7 ISO atvaizdo
UNetbootin programėlės.

Receptas:

Įkišame atmintinę, bei paleidžiame UNetbootin programėlę. Pasirinkę punktą Diskimage nurodome mūsų Windows 7 ISO failo būvimo vietą, na ir galiausiai prie lauko Type pasirenkame USB Drive, bei nurodome mūsų flashiuko raidę. Jei viską atlikote gerai, turite matyti kažką panašaus:

UNetbootin main windows  7

Paspauskite OK, programa paprašys patikrinti ar tikrai gerai pasirinkote savo USB atmintinę (bus atliekamas USB formatavimas tad jei būsite sumaišę savo atmintuką su kietuoju disku – galite netekti visų savo duomenų!)

Jei viskas gerai, prasidės išskleidimo procesas, kuris gali trukti apie 5-10 min. Turėkite kantrybės.

unetbootin installing windows 7 iso

Kai procesas užsibaigia, perkraukite savo kompiuterį ir užkraukite jį jau iš USB atmintinės. (Pastaba. jums gali prireikti nurodyti, krovimo įrenginių tvarką. Tai dažniausiai daroma spaudžiat F12 mygtuką, kompiuterio pasileidimo metu.)

Valio! Galime pradėti Win7 instaliaciją, kaip iš normalaus kompaktinio disko!

windows 7 install screen - boot

Privalumai:

Instaliacija trunka greičiau, nes nuskaitymas iš USB yra greitesnis, nei iš DVD disko.

Nėra baimės, kad paves jūsų susidėvėjęs CD-ROM’as ir nusikopijuos ne visus failus.

Windows’us galima instaliuoti net ir tuose kompiuteriuose, kurie neturi CD-ROM’o, pvz bet kuriame netbook’e.

Tai yra gerokai lengvesnis būdas, nei internete dažnai randamas metodas, kurio metu reikia rašyti sudėtingas komandas command promt lange, kas nepatyrusiam vartotojui gali pasirodyti išties sudėtinga ar net neįveikiama. Skant palengvinu jums gyvenimą ;)