Filmas, kurį žiūrėjau – The Grudge (Pagieža) - ReAnimated.lt
Asmeninės nuomonės, įspūdžių ir apžvalgų tinklaraštis
2226
post-template-default,single,single-post,postid-2226,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

27 Kov Filmas, kurį žiūrėjau – The Grudge (Pagieža)

6a00d83494657953ef00e54f719f628834-800wi

Jei Ali mes pamatėme, tik nedidelę dalelę Afrikos, tai šitame jau ne kartą matytame filme, Japonijos pamatome kur kas daugiau. Tiesa vietovių gal ir nedaug, tačiau papročių, architektūros, bendravimo manieros per akis.

Japonų filmai man visada būna žymiai baisesni už amerikietiškuosius, nes juose dominuoja tas pilkumas, niūrumas, kuris tęsiasi visą filmą (ne taip, kaip amerikietiškuose, kur svarbiau parodyti patį skerdimo momentą ir išgąsdina nebent staigiu lindimu iš pakampių). Na taip, galite užginčyti, kad “The Grudge” ir yra amerikiečių filmas ir jūs būsit teisūs, tačiau jis yra statytas pagal visas japoniško filmo klišes, nes yra japoniško filmo Ju-on: The Grudge remake`as. Pasitelkė savo operatorius, savo kalbą, o iš esmės filmą padarė apie tą patį. Niūrus, pilkas ir baisus. Nesvarbu, kad žiūrint jau belenkelintą kartą, bei mačius šio filmo parodiją, ta lėlė tampa kiek juokinga ir turiu pripažinti porą kartų jai išlindus šyptelėjau, visvien filme išlendą porą tokių vietų, kuriuose, na pasijunti tikrai nemaloniai. Ypač kalbant apie sceną viešbutyje…

Siužetas:

smg_1Netoli Tokijaus esančiame name kadaise įvyko žiauri ir nesuvokiama žmogžudystė. Neapsakomo įniršio ir pavydo apimtas tėvas nužudė savo mažąjį sūnelį ir mylimą žmoną, o po to pasikorė pats. Jų dvasios nebegali ilsėtis ramybėje, todėl išlieja savo rūstybę visiems žmonėms, kurie nutaria apsigyventi nuostabaus grožio name (primena Sillent Hill įdėjas).

Jauna studentė amerikietė Karen Davis atvyksta į Japoniją pagal savanorių darbo ir mokslo programą. Po paskaitų ji savanoriškai pradeda rūpintis katatonija sergančia senute vardu Ema, kurios ankstesnė prižiūrėtoja paslaptingai dingo be žinios.

Karen atkreipia dėmesį, kad visą laiką lovoje gulinti ir į vieną tašką žiūrinti Ema retkarčiais prabyla ir bendrauja su paslaptingais žmonėmis, kurių niekas kitas nemato.

thegrudge2pic13

Kodėl iš gretimų kambarių dažnai sklinda keisti ir siaubą keliantys garsai, o nežinia iš kur pasirodo, bet po to vėl pradingsta keisto charakterio juoda katė… Galbūt šiuose namuose dar kažkas gyvena?

 

Jei nežiūrėjote Pagiežos, tačiau patiko “Skambutis” (The Ring) tai būtinai pažiūrėkite ir šį filmą, kuris dabar turi net tris dalis.

 

 

Oficialus tinklapis:

http://www.sonypictures.com/homevideo/thegrudge/

 

Įvertinimas:

4/5 (Niūrus, baisus, bet kiek pabostantis)

 

Video:

 

 

Originalas. Dauguma sako, kad šis žymiai geresnis už amerikonišką
1 komentaras

Komentuoti